Aktualności

#MuremZaPolskimMundurem - Poczta Polska przekazała funkcjonariuszom kartki z podziękowaniami

Data publikacji 04.12.2021

Na terenie garnizonu 18 Dywizji Zmechanizowanej w Białej Podlaskiej odbyła się dzisiaj wyjątkowa uroczystość. W ramach ogólnopolskiej akcji #MuremZaPolskimMundurem na ręce przedstawicieli służb strzegących już od wielu tygodni granicy polsko-białoruskiej przekazane zostały kartki pocztowe z podziękowaniami za ich ofiarną służbę. Jest to kolejny niezwykle cenny dowód wsparcia dla wszystkich funkcjonariuszy.

Od 15 listopada br. Poczta Polska włączyła się w akcję #MuremZaPolskimMundurem. Każdy kto chciałby napisać do funkcjonariuszy pełniących służbę na granicy polsko-białoruskiej może zrobić to w prosty sposób. Nie trzeba przyklejać znaczka, a na kopercie bądź kartce napisać hasło „Obrońcom Granicy”. Takie pozdrowienia za pośrednictwem poczty trafią do mundurowych.

W związku z tą akcją dzisiaj o godzinie 12:00 na terenie garnizonu 18 Dywizji Zmechanizowanej w Białej Podlaskiej odbyła się wyjątkowa uroczystość. Kierownictwo służb, które już od wielu tygodni strzegą bezpieczeństwa na granicy naszego kraju z Białorusią spotkało się z przedstawicielami Poczty Polskiej. W imieniu Policji udział w uroczystości wziął inspektor Dariusz Chmielowiec - Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie.

Kadra kierownicza służb wraz z przedstawicielem Poczty Polskiej

Po oficjalnym rozpoczęciu spotkania głos zabrał Pan Tomasz Zdzikot Prezes Zarządu Poczty Polskiej przedstawiając założenia akcji, informując jednocześnie o ogromnym odzewie ze strony społeczeństwa. W trakcie swojego wystąpienia Pan Prezes przekazał symbolicznie na ręce: gen. dyw. Jarosława Gromadzińskiego, płk. SG Łukasza Ćwika oraz inspektora Dariusza Chmielowca worki pocztowe pełne kartek z podziękowaniami dla mundurowych.

Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie zabiera głos. Za nim przedstawiciele innych służb

Podczas dzisiejszego spotkania Pan Komendant przekazał w imieniu policjantów, którzy na co dzień pełnią służbę w operacji Granica podziękowania za wszystkie dowody wsparcia i uznania dla naszej trudnej i niebezpiecznej służby, podkreślając jak ważne są one dla wszystkich funkcjonariuszy.

Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie zabiera głos. Za nim przedstawiciele innych służb

„Jestem głęboko przekonany że dla tysięcy polskich policjantów, funkcjonariuszy straży granicznej, żołnierzy to bardzo ważne słowa, słowa wsparcia, słowa bardzo istotne, a przede wszystkim bardzo motywujące. I za te słowa w imieniu polskich policjantów wszystkim tym, którzy wykonali te kartki, i którzy je do nas przekazali chciałbym serdecznie podziękować”  - powiedział inspektor Dariusz Chmielowiec.

Dzisiejsze wydarzenie jest kolejnym wyrazem wsparcia dla służb mundurowych strzegących polskich granic.

komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla