Aktualności

Zamiast pieczarek hodowali konopie. Policjanci ujawnili specjalistycznie przygotowaną uprawę

Data publikacji 24.12.2021

Bialscy policjanci ujawnili nielegalną plantację konopi. W hali wykorzystywanej niegdyś jako pieczarkarnia sprawcy uprawiali niemal 2 tysiące roślin. Policjanci zabezpieczyli dodatkowo ponad 5 kilogramów suszu marihuany. Wczoraj wobec trzech mężczyzn w wieku 42-49 lat podejrzanych o ten proceder bialski sąd zastosował tymczasowy areszt. Za popełnione czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Film Film_plantacja_marihuany.mp4

Pobierz plik Film_plantacja_marihuany.mp4 (format mp4 - rozmiar 42.75 MB)

Deskrypcja filmu plantacja marihuany.

W połowie tygodnia bialscy kryminalni weszli na wytypowaną posesję znajdującą się na terenie powiatu. Z informacji funkcjonariuszy zwalczających przestępczość gospodarczą wynikało, że w budynku byłej pieczarkarni znajduje się nielegalna uprawa konopi indyjskich. Realizując czynności w sprawie kryminalni zatrzymali mężczyznę, który przyjechał  "by dojrzeć interesu". Okazało się, że jest to 42-letni mieszkaniec gminy Biała Podlaska. Policjanci potwierdzili też posiadane informację. W hali ujawnili bowiem specjalistycznie prowadzoną uprawę konopi innych niż włókniste. Ujawnili także wyposażenie plantacji w tym: oświetlenie, wentylatory, filtry, nawozy, pochłaniacze a także komputer. 

Zdjęcie przedstawia plantację konopii indyjskich.

Z ustaleń policjantów wynikało, że od sierpnia tego roku sprawcy uprawiali tam niemal 2 tysiące roślin konopi indyjskich. Poza roślinami policjanci zabezpieczyli również susz marihuany. Znajdował się w plastikowych skrzynkach oraz wiaderkach. Znaczną ilość suszu roślinnego oraz osprzęt kryminalni zabezpieczyli także w miejscu zamieszkania 44-latka.

Konopie indyjskie w donicach obok siebie w nielegalnej plantacji. Nad nimi wisi oświetlenie i wentylacja.

W trakcie wykonywanych czynności policjanci zatrzymali do sprawy dwóch mieszkańców Białej Podlaskiej w wieku 44-49-lat. W samochodzie należącym do 44-latka policjanci ujawnili marihuanę, a w miejscu jego zamieszkania gotówkę. Pieniądze zabezpieczyli też w mieszkaniu 49-latka. Łącznie była to kwota niemal 70 tysięcy złotych. Podczas prowadzonych działań funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad 5 kilogramów marihuany i ponad 1300 roślin konopi.

Otwarta czarna peczka w której jest magazynowany susz konopii indyjskich.

Mężczyźni doprowadzeniu zostali do Prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty. Wczoraj bialski sąd zastosował wobec całej trójki najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Mężczyźni odpowiadać będą za uprawę mogącą dostarczyć znaczną ilość marihuany a także wytwarzanie oraz posiadanie znacznej ilości tego narkotyku.

Konopie indyjskie w donicach obok siebie w nielegalnej plantacji.

44-latek odpowiadał będzie dodatkowo za kierowanie samochodem znajdując się pod wpływem narkotyków. Za popełnione czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności sprawy.

 

komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla

  • Policjanci prowadzą zatrzymanego mężczyznę do radiowozu.
  • Policjant ubrany w kamizelkę z napisem policja wprowadza do samochodu zatrzymanego, który ma założone kajdankami na ręce trzymane z tyłu.
  • Policjanci wyprowadzają zatrzymanego z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Nagranie audio Audiodeskrypcja_filmu_plantacja_marihuany.mp3

Pobierz plik Audiodeskrypcja_filmu_plantacja_marihuany.mp3 (format mp3 - rozmiar 937.86 KB)

Powrót na górę strony