Strona używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.

Aktualności

Jeden nie ustąpił pierwszeństwa, drugi był pijany

Data publikacji 25.02.2022

Wczoraj wieczorem na skrzyżowaniu ulicy Zamkowej z Warszawską w Białej Podlaskiej doszło do kolizji drogowej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący audi nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu osobowej skodzie. Mundurowi szybko ustalili, że kierowca drugiego auta również poniesie konsekwencje w związku ze zdarzeniem. Kierowca skody był bowiem nietrzeźwy. Urządzenie wykazało niemal 1,5 promila alkoholu w jego organizmie.

Wczoraj po godzinie 19.00 policjanci bialskiej drogówki zauważyli osobowe Audi, którego kierowca na skrzyżowaniu ulicy Zamkowej z Warszawską nie ustąpił pierwszeństwa nadjeżdżającej skodzie. Mundurowi natychmiast podjęli działania.

Za kierownicą audi siedział 20-letni mieszkaniec miasta. W chwili zdarzenia mężczyzna był trzeźwy. Potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie. Razem z nim w aucie podróżowało czworo pasażerów. Drugim autem kierował 42-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. W jego przypadku urządzenie wykazało niemal 1,5 promila alkoholu w organizmie.

W wynika zdarzenia nikt nie doznał poważnych obrażeń ciała i skończyło się jedynie na uszkodzonych pojazdach. Za popełnione wykroczenie 20-letni kierowca audi został ukarany mandatem karnym w wysokości 1200 złotych oraz 6 punktami karnymi.

W przypadku 42-latka odpowiadał będzie za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości. Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą nawet 2 lat pozbawienia wolności. Do tego sąd orzeka środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat przy czym minimalny okres, na jaki zakaz ten jest orzekany to 3 lata.

Osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości muszą się też liczyć z dotkliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy dopuściła się takiego czynu. W sytuacji, kiedy osoba po raz kolejny kieruje pojazdem w stanie nie trzeźwości świadczenie pieniężne jest nie mniejsze niż 10 tysięcy złotych.

komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla

Powrót na górę strony