Aktualności

Brawurowa jazda zakończona mandatem w kwocie 2,7 tys. zł oraz 15 punktami

Data publikacji 04.05.2022

Wczoraj policjanci bialskiej grupy SPEED zatrzymali do kontroli drogowej 48-latka, który na krajowej dwójce jechał z prędkością niemal 150 km/h. Nie było to jedyne przewinienie kierowcy jednośladu, którego poczynania uwiecznił policyjny videorejestrator. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 2,700 złotych. Konto mężczyzny „wzbogaciło się” również o 15 punktów karnych.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 16.00 w miejscowości Sycyna. Policjanci bialskiej grupy SPEED pełniący służbę na krajowej dwójce zauważyli kierowcę motocykla, który znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. Dodatkowo mężczyzna wyprzedzał na linii podwójnej ciągłej. Poczynania kierowcy uwiecznił policyjny videorejestrator. Urządzenie pomiarowe wykazało 146 km/h. Oznacza to, że kierowca przekroczył dozwoloną w tym miejscu prędkość o 76 km/h. Hondą kierował 48-letni mieszkaniec gminy Piszczac. Funkcjonariusze nałożyli na mężczyznę mandat karny w kwocie 2,700 złotych. Konto 48-latka „wzbogaciło się” również o 15 punktów karnych.

Apelujemy o zachowanie rozwagi na drodze i bezwzględne stosowanie się do obowiązujących przepisów. Kierowcy, którzy lekceważą zasady poruszania się po drogach publicznych, muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami. Przypominamy, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych.

komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla

Powrót na górę strony