Aktualności

Jechał slalomem krajową dwójką, w organizmie miał niemal 2,5 promila alkoholu

Data publikacji 06.06.2022

Niemal 2,5 promila alkoholu miał w organizmie 31-latek, który wczoraj po południu został ujęty przez innego uczestnika ruchu. Kierowca jednośladu jechał slalomem po drodze krajowej. Kobieta uniemożliwiła mu dalszą jazdę oraz wezwała stróżów prawa. Teraz o dalszym losie 31-latka zadecyduje sąd. Mężczyzna musi również liczyć się z dotkliwymi konsekwencjami finansowymi.

Wczoraj po godzinie 18.30 dyżurny międzyrzeckiego komisariatu otrzymał zgłoszenie dotyczące ujęcia obywatelskiego. Z relacji zgłaszającej wynikało, że  na ulicy Zachodniej w Międzyrzecu Podlaskim ujęła nietrzeźwego kierowcę. Na miejsce natychmiast pojechał patrol policji.

Tam mundurowi potwierdzili zgłoszenie. Z informacji przekazanej przez zgłaszają wynikało, na krajowej dwójce zwróciła uwagę na kierowcę skutera, który podróżował slalomem stwarzając zagrożenie zarówno dla siebie jak też innych uczestników ruchu. Na ulicy Zachodniej kobieta zatrzymała jednoślad uniemożliwiając kierowcy dalszą jazdę. Od razu wyczuła od kierowcy skutera woń spożytego alkoholu. Mężczyzna nie był też w stanie utrzymać równowagi Wówczas o całym zdarzeniu powiadomiła stróżów prawa.

Skuterem podróżował 31-letni mieszkaniec Międzyrzeca Podlaskiego. Potwierdziły się też przypuszczenia zgłaszającej. Badanie stanu trzeźwości wykazało niemal 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Teraz o dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do dwóch lat pozbawienia wolności. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy dopuściła się takiego czynu. W sytuacji, kiedy osoba po raz kolejny kieruje pojazdem w stanie nietrzeźwości świadczenie pieniężne jest nie mniejsze niż 10 tysięcy złotych.

Dziękujemy zgłaszającej za obywatelską postawę. Powinna być ona przykładem dla innych, bo właśnie w ten sposób dbamy o wspólne bezpieczeństwo.

komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla

  • czapka policyjna i urządzenie alcoblow na tle radiowozu
Powrót na górę strony