Aktualności

Zderzenie trzech pojazdów na krajowej dwójce

Data publikacji 06.10.2022

Dzisiaj nad ranem w miejscowości Kłoda Mała kierujący osobowym Volkswagenem zderzył się z ciężarówką, która jak wynika ze wstępnych ustaleń wykonywała manewr cofania. Po tym osobówka zjechała na przeciwny pas, gdzie zderzyła się z ciężarowym Volvo. W wyniku wypadku do szpitala trafiły dwie osoby podróżujące samochodem osobowym. Ustalamy wszystkie okoliczności zdarzenia oraz apelujemy o rozwagę na drodze.

Do wypadku doszło dzisiaj przed godziną 4.00 rano na krajowej dwójce w miejscowości Kłoda Mała. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący osobowym VW, jadąc w stronę Terespola uderzył w cofającą ciężarówkę marki Volvo. Po tym osobówka zjechała na przeciwległy pas, gdzie zderzyła się z drugim samochodem ciężarowym tej samej marki. Kierowcą cofającego Volvo okazał się 34-letni obywatel Białorusi. Drugim tirem uczestniczącym w zdarzeniu kierował 37-letni obywatel Ukrainy.

Za kierownicą samochodu osobowego siedział 25-letni mieszkaniec gminy Piszczac. Mężczyzna podróżował wraz z pasażerką. By wydostać ją z uszkodzonego auta niezbędne było użycie przez strażaków specjalistycznego sprzętu. W wyniku wypadku do szpitala trafiły dwie osoby, kierowca ora pasażerka Volkswagena.

W chwili zdarzenia kierujący ciężarówkami był trzeźwi. Potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie. Od 25-latka została pobrana krew do badań na zawartość alkoholu.

Ustalamy wszystkie okoliczności tego zdarzenia oraz apelujemy o rozwagę na drodze.

komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla

Powrót na górę strony