Aktualności

1600 złotych i 28 punktów karnych podczas jednej kontroli drogowej

Data publikacji 10.10.2022

Wczoraj policjanci bialskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 18-latka, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością 93 km/h. Nie było to jedyne przewinienie kierowcy Volkswagena, którego poczynania uwiecznił policyjny videorejestrator. Podczas jednej podróży konto młodzieńca wzbogaciło się o 28 punktów karnych. Został on również ukarany mandatem w wysokości 1600 złotych.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 16.30 w miejscowości Jelnica. Policjanci bialskiej drogówki pełniący służbę na drodze wojewódzkiej zauważyli kierowcę Volkswagena, który znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. Dodatkowo podczas jazdy rozmawiał przez telefon trzymając słuchawkę w ręku oraz nie korzystał z pasów bezpieczeństwa. Jego poczynania uwiecznił policyjny videorejestrator.

Osobówką kierował 18-letni mieszkaniec gminy Międzyrzec Podlaski. Urządzenie pomiarowe wykazało, że przekroczył on dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość o 43 km. Funkcjonariusze nałożyli na młodzieńca mandat karny w kwocie 1600 złotych. Podczas wczorajszej podróży konto kierowcy, który uprawnienia na tę kategorię pojazdów uzyskał w maju tego roku „wzbogaciło się” aż o 28 punktów karnych.

Apelujemy o zachowanie rozwagi na drodze i bezwzględne stosowanie się do obowiązujących przepisów. Kierowcy, którzy lekceważą zasady poruszania się po drogach publicznych, muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami. Przypominamy, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych.

komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla

Powrót na górę strony