Aktualności

Z pomocą dla 23-latki, która wymaga rehabilitacji po wypadku

Data publikacji 24.11.2022

Kolejny już raz stojące przed budynkiem bialskiej komendy niebieskie serce zapełniło się po brzegi nakrętkami. Tym razem policjanci i pracownicy włączyli się w akcję prowadzoną przez Szkołę Podstawową numer 9. Nakrętki trafiły już do Ani- mieszkanki naszego powiatu, która wymaga stałej rehabilitacji po wypadku drogowym, w którym uczestniczyła. Funkcjonariusze nie „zawieszają broni” i zapowiadają kontynuację akcji.

Od połowy ubiegłego roku przed budynkiem bialskiej komendy stanęło duże metalowe serce służące do zbierania plastykowych nakrętek. W działania zainicjowane przez kierownictwo bialskiej komendy jak też księdza kapelana aktywnie włączyli się policjanci i pracownicy bialskiej komendy. Już kilkukrotnie przekazaliśmy nakrętki na rzecz potrzebujących, gdzie uzyskane z ich sprzedaży środki zostały wykorzystane na zakup sprzętu niezbędnego w rehabilitacji czy też samą rehabilitację.

Niebieskie serce zapełniło się po raz kolejny. Tym razem włączyliśmy się w działania organizowane przez Szkołę Podstawową numer 9 im. Świętej Jadwigi Królowej w Białej Podlaskiej, która prowadzi akcję zbierania nakrętek dla 23-letniej Ani.  Dziewczyna w 2019 roku uległa wypadkowi drogowemu. Skutki tego zdarzenia były bardzo poważne. U Ani stwierdzono rozlany udar mózgu, niedowład czterokończynowy, liczne złamania. Lekarze musieli wprowadzić ją w stan śpiączki farmakologicznej. Po wybudzeniu jedyną nadzieją na lepszą przyszłość stała się intensywna i wymagająca rehabilitacja.

Worki pełne nakrętek trafiły już do rodziców Ani. Dzięki otrzymanym w ten sposób środkom finansowym możliwa będzie niezbędna jej pomoc.

policjanci oraz kapelan przekaują nakrętki Pani Dyrektor

Oczywiście mundurowi nie poprzestaną na jednej akcji i w dalszym ciągu kontynuować będą swoje działania, sukcesywnie zbierając i przekazując potrzebującym zebrane nakrętki. Zachęcamy mieszkańców do włączenia się w nasze działania. Jedna nakrętka na pozór nic nie znaczy, ale liczy się efekt skali. Liczymy na WAS!

Ania obecnie jest podopieczną Fundacji Avalon. Zchęcamy do włączenia się w pomoc 23-latce.

https://www.fundacjaavalon.pl/nasi_beneficjenci/anna_bondarzewska_12999/

komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla

  • policjant ustawia worki z nakrętkami.
  • policjant wyjmuje nakrętki z radiowozu.
  • policjant wynosi nakrętki
  • plakat dotyczący zbiórki. Zdjęcie Ani sprzed i po wypadku oraz informacje dotyczące pomocy.
  • policjanci, kapelan oraz dyrektor stoją przy wejściu do szkoły. Obok worki z nakrętkami.
Powrót na górę strony