Aktualności

Zakończyliśmy akcję "Bezpieczny maluch"

Data publikacji 14.01.2023

Wczoraj zakończyliśmy akcję „Bezpieczny Maluch”. Przez cały tydzień policjanci bialskiej drogówki kontrolowali kierowców zwracając baczną uwagę na sposób przewożenia dzieci do placówek oświatowych. Sprawdzaliśmy czy maluchy podróżują w fotelikach i czy są prawidłowo zapięte pasami bezpieczeństwa. Był to również czas spotkań z najmłodszymi. Podczas pogadanek przypominaliśmy o zasadach bezpieczeństwa.

Policjanci bialskiej drogówki każdego dnia dbają o bezpieczeństwo na drogach powiatu. Od poniedziałku nasze działania skupiały się w rejonach szkół, przedszkoli i żłobków, mundurowi zwracali bowiem szczególną uwagę na sposób przewożenia dzieci do tych placówek. W trakcie prowadzonych kontroli sprawdzaliśmy czy dzieci podróżują w fotelikach i czy są prawidłowo zapięte pasami bezpieczeństwa. Kontrolowaliśmy też stan trzeźwości kierujących.

Była to doskonała okazja by przypomnieć dorosłym, że dbanie o bezpieczeństwo dzieci podczas podróży należy do ich obowiązków. Niestety nie wszyscy pamiętali jakie mogą być konsekwencje nieodpowiedzialnych zachowań. W czwartkowy poranek policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującą volkswagenem bialczankę. Razem z siedzącą za kierownicą mamą w aucie podróżowała trójka dzieci. Cała czwórka nie korzystała jednak z pasów bezpieczeństwa. Najmłodsze dziecko, co prawda jechało w foteliku, jednak również nie było przypięte pasami. W rozmowie z policjantami kobieta oświadczyła, że w sumie nic się nie stało. W konsekwencji wobec kierującej zostanie sporządzony wniosek o ukaranie do sądu. Popełnione wykroczenia poza wysoką grzywną wiążą się też z nałożeniem 20 punktów karnych.

W ramach akcji „Bezpieczny Maluch” intensywne działania prowadzili też policjanci bialskiej prewencji. Zarówno policjanci Zespołu do spraw Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii jak również dzielnicowi spotykali się z najmłodszymi mieszkańcami powiatu przypominając o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Po spotkaniach najmłodsi wiedzą już jak bezpiecznie podróżować samochodem oraz przechodzić przez przejście dla pieszych. Funkcjonariusze omawiali również kwestie konieczności korzystania z elementów odblaskowych. Tłumaczyli jak duży ma to wpływ na bezpieczeństwo zarówno samych pieszych jak i kierowców, którzy często w ostatnim momencie zauważają nieoświetlonego uczestnika ruchu.

komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla

  • policjantki podczas kontroli drogowej
  • policjantka podczas spotkania z uczniami
  • policjanci podczas kontroli drogowej
Powrót na górę strony