Aktualności

Wybił szybę, bo zdenerwował się na właściciela

Data publikacji 25.01.2023

Za uszkodzenie witryny sklepowej odpowie 29-letni mieszkaniec miasta. Do zdarzenia doszło w połowie stycznia br., a wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzonego na kwotę 2 tysięcy złotych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami czyn ten zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

W połowie tego miesiąca bialscy policjanci zostali powiadomieni o uszkodzeniu witryny jednego ze sklepów na terenie miasta. Z relacji zgłaszającej wynikało, że po przyjściu do sklepu zauważyła wybite w kilu miejscach okno, a w środku fragment cegły i betonu, które prawdopodobnie wykorzystał wandal. Policjanci zabezpieczyli też szpadel wykorzy stany przez sprawcę. Wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzonego na kwotę około 2 tysięcy złotych.

Sprawą zajęli się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu bialskiej komendy. W trakcie prowadzonych czynności ustalili personalia mężczyzny podejrzewanego o udział w sprawie. Okazało się, że jest to 29-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty i przyznał się do winy. Podczas rozmowy z funkcjonariuszami swoje zachowanie faktem, że zdenerwował  się dzień wcześniej na właściciela. O dalszym jego losie zadecyduje sąd. Uszkodzenie mienia zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla

  • fragment cegły, która leży na podłodze
  • uszkodzona szyba, na chodniku leży łopata
  • fragment betonu leżący w zlewie
Powrót na górę strony