Aktualności

Groził sąsiadom - trafił do tymczasowego aresztu

Data publikacji 31.01.2023

Tymczasowy areszt dla 67-latka, który groził pozbawieniem życia i spaleniem mieszkania swoim sąsiadom. Mężczyzna miał zakaz kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonych. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec ubiegłego tygodnia dyżurny bialskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące gróźb karalnych wobec mieszkańców gminy Biała Podlaska. Z relacji zgłaszającego wynikało, że sąsiad bez żadnego powodu groził zarówno jemu jak też żonie pozbawieniem życia oraz podpaleniem ich mieszkania. W chwili zdarzenia był agresywny, a w ręku trzymał zapalniczkę. Dodatkowo chwilę wcześniej uniemożliwił żonie zgłaszającego wejście do bloku. Małżeństwo obawiając się spełnienia gróźb sąsiada zawiadomiło służby. Z relacji mężczyzny wynikało też, że jest to kolejna taka sytuacja, a sąsiad nie stosuje się do orzeczonego w innej sprawie zakazu zbliżania się oraz kontaktowania z nimi jak też innymi sąsiadami.

W trakcie interwencji mężczyzna nadal zachowywał się agresywnie powtarzając wcześniejsze groźby.  67-latek został zatrzymany do wyjaśnienia. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu. W piątek bialski sąd zastosował wobec 67-latka najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. O dalszym jego losie zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla

Powrót na górę strony