Aktualności

Ustalamy okoliczności pobicia nastolatka

Data publikacji 15.03.2023

Trwają czynności w związku z pobiciem nastolatka, które zostało uwiecznione na wrzuconym wczoraj do sieci nagraniu. Jeszcze tego samego dnia dotarliśmy do pokrzywdzonego, którym okazał się 18-letni bialczanin. Obecnie ustalamy personalia agresorów.

Trwają czynności w związku z nagraniem jakie ukazało się na stronie internetowej jednej z bialskich gazet. Na krótkim filmie widać dwóch młodych mężczyzn, którzy biją i kopią po całym ciele leżącego na ziemi chłopaka. W pewnym momencie jeden z napastników skacze na niego obydwiema nogami. Od chwili uzyskania tej informacji rozpoczęliśmy intensywne działania, które miały na celu ustalenie okoliczności nagrania. Przede wszystkim szczegółowo analizowaliśmy zabezpieczone nagranie. Bardzo istotne było dla nas dotarcie do pokrzywdzonego. Jeszcze tego samego dnia ustaliliśmy jego dane. Okazało się, że jest to 18-latek, który obecnie przebywa za granicą. Z relacji młodego człowieka wynikało, że w związku z tym zdarzeniem nie doznał obrażeń ciała. Obecnie ustalamy personalia sprawców.

Przy tej okazji zwracamy się z apelem do wszystkich, który są świadkami takich agresywnych zachowań. Pamiętajmy by w takiej sytuacji od razu informować nas dzwoniąc na numer alarmowy, tak byśmy mogli natychmiast podjąć działania. Również w przypadku posiadania takiego filmu bądź informacji prosimy o bezpośredni kontakt, nim takie nagranie trafi do sieci. Niestety w momencie upublicznienia dajemy czas sprawcom na zacieranie śladów czy próby dotarcia do pokrzywdzonych.

komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla

 

Powrót na górę strony