Finał powiatowy turnieju BRD dla szkół podstawowych

Data publikacji 20.04.2023

Za nami eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dla szkół podstawowych, które odbyły się na terenie Szkoły Podstawowej nr 9 w Białej Podlaskiej. O zwycięstwo walczyły drużyny w dwóch kategoriach wiekowych. W młodszej grupie zwyciężyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Grabanowie, natomiast w drugiej grupie wiekowej I miejsce zajęła drużyna reprezentująca Szkołę Podstawową w Janowie Podlaskim. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy miejsc na podium w finale wojewódzkim Turnieju.

Wczoraj w budynku Szkoły Podstawowej nr 9 im. Świętej Jadwigi Królowej odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dla szkół podstawowych, szkół specjalnych i specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych. Celem organizowanego od lat turnieju jest popularyzowanie przepisów oraz zasad bezpiecznego poruszania się na drogach.

Tegoroczny turniej składał się z kilku konkurencji. Wszyscy uczestnicy konkursu musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego, radzić sobie z torem przeszkód dla rowerzystów, właściwie poruszać się po miasteczku ruchu drogowego, jak również posiadać umiejętności udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej. W tym roku 8 drużyn z terenu powiatu bialskiego reprezentowało szkoły podstawowe w I kategorii wiekowej czyli 10 – 12 lat. Natomiast 10 drużyn - najstarsze klasy szkół podstawowych.

policjant przypomina uczniom zasady konkursu

Po zaciętej rywalizacji wśród I kategorii wiekowej zwyciężyła drużyna reprezentująca Szkołę Podstawową im. 30 Poleskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej w Grabanowie. Drugie miejsce wywalczyła Szkoła Podstawowa  im. Stanisława Staszica w Leśnej Podlaskiej, a trzecie drużyna reprezentująca gospodarzy czyli  Szkołę Podstawową Numer 9 w Białej Podlaskiej.

W kategorii starszych klas szkół podstawowych zwyciężyli zawodnicy ze Szkoły Podstawowej im. Czesława Tańskiego w Janowie Podlaskim. Drugie miejsce zajęła drużyna Szkoły Podstawowej w Grabanowie, trzecie miejsce wywalczyli zawodnicy ze Społecznej Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Białej Podlaskiej.

puchary

Zwycięskie drużyny otrzymały puchary i nagrody rzeczowe, a wszystkie zespoły – dyplomy. Nagrody zostały ufundowane przez: WORD Biała Podlaska, Miasto Biała Podlaska, posła  Dariusza Stefaniuka, Automobilklub Bialskopodlaski oraz KMP w Białej Podlaskiej.

Zespoły z pierwszą lokatą wywalczyły dodatkowo prawo reprezentowania powiatu bialskiego w finale wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który odbędzie się 27 maja 2023 roku w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Lublinie. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy miejsc na podium w finale wojewódzkim Turnieju.