Aktualności

Niebezpieczna kolizja na krajowej dwójce

Data publikacji 27.04.2023

Do groźnie wyglądającej kolizji z udziałem 3 aut doszło wczoraj po południu na DK-2 w miejscowości Rogoźnica Kolonia. Kierujący ciężarówką 36-latek wyjeżdżając na krajówkę, nie ustąpił pierwszeństwa zderzając się z busem. Ten z kolei uderzył w jadącego z przeciwka Daf-a. Na szczęście skończyło się jedynie na uszkodzonych samochodach. Sprawca kolizji został ukarany mandatem w kwocie 1500 złotych.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 19.00 na krajowej dwójce w miejscowości Rogoźnica Kolonia. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że kierujący ciężarowym Volvo z naczepą, 36-letni obywatel Białorusi, wyjeżdzając z drogi podporządkowanej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy busa. Drugim autem kierował 44-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Po tym bus odbił się od tira, uderzając w jadącego z przeciwka Daf-a. Za kierownicą tej ciężarówki siedział 37-letni obywatel Białorusi.

Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie. Choć zdarzenie wyglądało groźnie skończyło się jedynie na uszkodzonych pojazdach i zostało ono zakwalifikowane jako kolizja. Za popełnione wykroczenie 36-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 tysięcy złotych, a także 12 punktami karnymi.

Apelujemy o rozwagę na drodze. Pamiętajmy, że wsiadając za kierownicę, w swoich rękach mamy nie tylko własne zdrowie i życie, ale jesteśmy odpowiedzialni również za innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy też o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze.

komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla

  • uszkodzony bus stojący na pasie drogowym
  • uszkodzony samochód ciężarowy
  • miejsce kolizji drogowej
Powrót na górę strony