Aktualności

Odpowie za spowodowanie katastrofy

Data publikacji 07.07.2023

Za nieumyślne spowodowanie katastrofy odpowie 30-letni kierowca autobusu, który na drodze serwisowej w Terespolu stracił panowanie nad pojazdem. Auto zjechało do rowu i wywróciło się. Do szpitala trafiło 11 pasażerów. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w minioną środę przed godziną 6.00 w Terespolu na drodze serwisowej biegnącej przy „krajowej dwójce”. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 30-letni obywatel Białorusi kierujący autobusem rejsowym relacji Brześć-Warszawa, nie dostosował prędkości do warunków drogowych. Na łuku drogi Neoplan zjechał na przeciwległy pas ruchu i do przydrożnego rowu. Po tym przewrócił się. Pojazdem podróżowało 49 pasażerów. W wyniku zdarzenia na badania do szpitala trafiło 11 osób. 6 pasażerów doznało obrażeń ciała powyżej dni 7, kolejna trójka doznała ogólnych potłuczeń.

W chwili wypadku 30-latek był trzeźwy. Potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia. Wczoraj usłyszał zarzuty nieumyślnego spowodowania katastrofy w ruchu lądowym. W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami oświadczył, że spieszył się, gdyż prosili go o to spóźnieni pasażerowie autokaru. Był jednak przekonany, że przejedzie tą trasę bezpiecznie.

O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla

  • autobus leżący na boku poza drogą
  • policjant doprowadza zatrzymanego
  • autokar w rowie. Na ulicy stoi karetka . W tle samochody służb ratunkowych
Powrót na górę strony