Aktualności

Groził sąsiadowi, "na koncie" ma więcej przewinień

Data publikacji 21.08.2023

Zarzuty posiadania narkotyków oraz amunicji bez zezwolenia usłyszał 43-latek zatrzymany w związku z agresywnym zachowaniem. Mężczyzna odpowie też za groźby karalne wobec swojego sąsiada, z użyciem przedmiotu przypominającego broń. Za popełnione czyny grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór na terenie Białej Podlaskiej. Z relacji zgłaszającego wynikało, że jego nietrzeźwy sąsiad awanturuje się. Kiedy na miejsce dotarli policjanci mężczyzna oświadczył, że obawia się agresywnego sąsiada, który stukał w okna i drzwi pokoju zajmowanego przez zgłaszającego. Tym bardziej, że kilka dni wcześniej groził mu bronią.

Gdy mundurowi zapukali do drzwi "agresora" ten znajdował się pod wyraźnym działaniem alkoholu. Okazało się, że jest to 43-letni obywatel Białorusi. W trakcie prowadzonej interwencji policjanci ujawnili u niego pistolet pneumatyczny.  Został on zabezpieczony. Przesłany zostanie do badań w laboratorium kryminalistycznym. Dodatkowo funkcjonariusze zabezpieczyli 14 sztuk amunicji na którą 43-latek nie miał pozwolenia oraz zielony susz. Po przeprowadzeniu wstępnego badania policjanci potwierdzili, że jest to marihuana.

Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia. 43-latek usłyszał już zarzuty. Odpowiadał będzie zarówno za posiadanie amunicji bez zezwolenia oraz groźby karalne, a także posiadanie narkotyków. Zgodnie z obowiązującymi przepisami czyny te zagrożone są karą pozbawienia wolności do lat 8. Wobec 43-latka prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji połączonego z zakazem zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonym.

komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla

Powrót na górę strony