Aktualności

Trzy areszty za posiadanie znacznej ilości narkotyków!

Data publikacji 16.09.2023

Do tymczasowego aresztu trafili trzej mężczyźni w wieku 38-62 lat podejrzani o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Bialscy kryminalni zabezpieczyli u nich łącznie amfetaminę, która wystarczyłaby do sporządzenia niemal 14 tys. porcji dilerskich, znaczne ilości marihuany oraz tabletki ekstazy. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Przed weekendem bialscy kryminalni ustalili, że dwaj mieszkańcy Międzyrzeca Podlaskiego w miejscu swojego zamieszkania posiadają znaczne ilości narkotyków. Gdy policjanci weszli do wytypowanego domu potwierdzili posiadane informacje. W poszczególnych pomieszczeniach oraz garażu ujawnili ponad kilogram białego proszku. Po przeprowadzeniu wstępnego badania potwierdzili, że jest to amfetamina. Dodatkowo zabezpieczyli znaczną ilość marihuany oraz tabletki ekstazy, a także gotówkę.

Dwaj mieszkańcy posesji w wieku 38 i 62 lat trafili do policyjnego aresztu. Do tej sprawy zatrzymany został również 39-letni mieszkaniec Międzyrzeca Podlaskiego. Zarówno przy nim jak i w samochodzie policjanci ujawnili znaczne ilości amfetaminy.

Zabezpieczona substancja psychotropowa wystarczyłaby łącznie do sporządzenia niemal 14 tysięcy porcji dilerskich tego narkotyku.

W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że 39-latek jest osobą poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności. Dodatkowo wstępne badanie przeprowadzone przez policjantów bialskiej drogówki wykazało, że chwilę przed zatrzymaniem kierował osobówką pod wpływem narkotyków. Została od niego pobrana krew do badań na ich zawartość.

Mężczyźni zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Radzyniu Podlaskim, gdzie usłyszeli zarzuty. Wczoraj radzyński sąd na wniosek Policji i prokuratury zastosował wobec całej trójki tymczasowy areszt. Za popełniony czyn grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla

 

  • biały proszek w workach foliowych
  • policjanci doprowadzają mężczyznę
  • policjanci doprowadzają zatrzymanego

Film biala.mp4

Pobierz plik biala.mp4 (format mp4 - rozmiar 36.06 MB)

Nagranie audio AUD-20230916-WA0000_3_.mp3

Pobierz plik AUD-20230916-WA0000_3_.mp3 (format mp3 - rozmiar 1.17 MB)

Powrót na górę strony