Aktualności

Stracili prawo jazdy za nadmierną prędkość

Data publikacji 24.10.2023

Policjanci z bialskiej grupy „Speed” zatrzymali dwóch kierowców, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Do zdarzeń doszło na krajowej dwójce w miejscowości Tłuściec. Kierowcy ukarani zostali wysokimi mandatami. Przypominamy, że nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Policjanci z bialskiej grupy „Speed” każdego dnia dbają o bezpieczeństwo na drodze. Podczas wczorajszego patrolu mundurowi ujawnili dwóch kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Do obydwu zdarzeń doszło na krajowej dwójce w miejscowości Tłuściec.

Około godziny 11.45 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd dostawczy marki Renault. Urządzenie wykazało, że kierowca przekroczył prędkość o 62 km, jadąc 112 km/h. Za kierownicą "busa" siedział 24-latek. Za popełnione wykroczenie mężczyzna ukarany został mandatem w wysokości 2000 złotych. Jego konto wzrosło też o 14 punktów karnych. Mężczyzna tłumaczył, że po prostu się zagapił.

Tego dnia policjanci zatrzymali równiez 34-letniego kierowcę Audi. On również znacznie przekroczył dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość o ponad 50 km/h. W jego przypadku mandat wyniósł 1500 złotych i 13 punktów karnych. 

W związku z popełnionymi wykroczeniami kierowcy stracili prawo jazdy na 3 miesiące. Apelujemy o rozsądek i rozwagę za kierownicą. Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to taka, która dostosowana jest do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni oraz własnych umiejętności.

komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla

Powrót na górę strony