Aktualności

Przywłaszczył znaleziony portfel, 41-latek usłyszał już zarzuty

Data publikacji 15.11.2023

Za przywłaszczenie znalezionego portfela odpowie 41-letni obywatel Ukrainy. Sprawca wykorzystał fakt, że wypadł on pokrzywdzonej kiedy wysiadała z auta. Znajdującą się w środku gotówkę wydał od razu na zakupy. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Policjanci zabezpieczyli od niego pieniądze na poczet przyszłych kar i grzywien.

W ubiegłym miesiącu do bialskiej komendy zgłosiła się 57-letnia obywatelka Białorusi, która padła ofiarą przestępstwa. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że nieznany sprawca przywłaszczył należący do niej portfel. Kobieta dodała, że najprawdopodobniej wypadł jej, gdy pod jednym z marketów wysiadała z auta. Kiedy zorientowała się co się stało poprosiła o pomoc pracowników ochrony. Wówczas okazało się, że znalazł go nieznany mężczyzna który wysiadł z samochodu zaparkowanego nieopodal. W portfelu znajdowało się ponad tysiąc złotych.

Sprawą zajęli się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu. Funkcjonariusze ustalili personalia mężczyzny jak też miejsce jego przebywania na terenie powiatu. Okazało się, że jest to 41-letni obywatel Ukrainy.

Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia. W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami przyznał, że zauważył leżący na parkingu portfel. Podniósł i schował go do kieszeni, po czym poszedł do marketu, gdzie wydał gotówkę. Portfel natomiast wyrzucił po drodze wracając do miejsca zamieszkania. Mężczyzna dodał, że żałuje tego co się stało

41-latek usłyszał już zarzuty. Na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczyliśmy od meżczyzny gotówkę.

nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla

Powrót na górę strony