Aktualności

Radiowóz w nowych barwach trafił do policjantów bialskiej drogówki

Data publikacji 20.11.2023

Flota policyjnych radiowozów powiększyła się o 100 radiowozów w nowym oznakowaniu. Jeden z nich trafił do policjantów bialskiej drogówki. Skoda Scala została zakupiona w ramach projektu „Bezpieczniej na drogach – nowoczesny sprzęt dla polskiej Policji etap II”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Kilka dni temu tabor Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej powiększył się o nowy oznakowany radiowóz Skodę Scala, którą już można zauważyć na drogach naszego miasta i powiatu. Samochód wyposażony jest w silnik benzynowy o pojemności 1,5 litra o mocy 150 KM. Pojazd ten także wyposażono w automatyczną skrzynię biegów DSG. 

przód radiowozu

Radiowóz został zakupiony w ramach projektu „Bezpieczniej na drogach – nowoczesny sprzęt dla polskiej Policji etap II”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Auto trafiło do policjantów bialskiej drogówki, którzy każdego dnia dbają o bezpieczeństwo na drogach powiatu.

.

Pamiętać należy, że sprawowanie nadzoru nad ruchem drogowym w sposób efektywny wymaga pełnienia służby polegającej na przemiennym patrolowaniu trasy oraz wykonywaniu czynności w wyznaczonym miejscu. Istotnym elementem pracy policjantów jest prewencyjne oddziaływanie na uczestników ruchu drogowego, a takie zapewnia użycie radiowozu oznakowanego. 

Zakup radiowozów oznakowanych przyczynia się do sprawniejszej i efektywniejszej realizacji zadań przez policjantów, którzy poprzez swoje działanie wpływają na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla

  • radiowóz
  • tył radiowozu
  • radiowóz nowe barwy
Powrót na górę strony