Aktualności

Stracił ponad 55 tys. zł inwestując w kryptowaluty

Ponad 55 000 zł stracił 43-latek, który postanowił inwestować w kryptowalutę. Przekonany przez poznaną kilka dni wcześniej na portalu społecznościowym kobietę rozpoczął współpracę z fałszywym analitykiem giełdowym. W efekcie wykonał kilkadziesiąt przelewów na koszyk kryptowalut. Gdy chciał wypłacić zysk zaczęły pojawiać się kolejne opłaty. Wówczas zrozumiał że padł ofiarą oszustów i sprawę zgłosił na Policję.

W minioony piątek do bialskiej komendy zgłosił się 43-letni mieszkaniec miasta, który padł ofiarą oszustów. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że pod koniec października br. zapoznał na portalu społecznościowym kobietę. W trakcie rozmów namówiła go do inwestycji w kryptowalutę, twierdząc, że sama w ten sposób zarobiła dużą sumę pieniędzy. Polecała też mężczyznę, który miał być analitykiem giełdowym. Niestety pokrzywdzony dał się przekonać i kilka dni później rozpoczął współpracę z nieznajomym.

Fałszywy analityk pomógł założyć mężczyźnie konto oraz przelać środki na „portfel kryptowalutowy”. Przez cały czas 43-latek miał możliwość obserwowania na stronie jak wzrastają jego zyski. Wykonywał też kolejne przelewy na wskazana konto.

Oszust informował pokrzywdzoego, że po miesiącu może wypłacić zarobione środki, jednak należy opłacić marżę, co mężczyzna zrobił. Niestety środki rzekomo wypracowane  na koncie inwestycyjnym nie pojawiły się na jego koncie bankowym, gdyż „zostały zablokowane”. By je odblokować należało wpłacić kolejną transzę pieniędzy...Wówczas mężczyzna zrozumiał, że został oszukany. W ciągu miesiąca wykonał kilkadziesiąt przelewów. W wyniku działalności oszustów stracił pieniądze w kwocie ponad 55 tys. zł.

Teraz ustalamy wszystkie okoliczności tej sprawy. Apelujemy o szczególną ostrożność w kontaktach telefonicznych z osobami proponującymi świadczenie usług finansowych. Wszelkie portale, giełdy służące do inwestowania należy dokładnie zweryfikować. Tylko zachowując czujność możemy uchronić się przed utratą swoich oszczędności.

nadkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla

Powrót na górę strony