Aktualności

Kolejni kierowcy „ze zbyt ciężką nogą”

Data publikacji 18.03.2024

Policjanci z bialskiej grupy SPEED zatrzymali dwóch kierowców, którzy znacznie przekroczyli dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość. 42-latek stracił uprawnienia, został też ukarany wysokim mandatem karnym. W przypadku 41-latka, który uprawnień nie posiadał sprawa została przekazana do sądu. Apelujemy o zdjęcie nogi z gazu!

Do obydwu zdarzeń doszło wczoraj na krajowej dwójce w miejscowości Tłuściec. Przed godz. 8.00 policjanci bialskiej grupy SPEED  zauważyli kierowcę Toyoty, który przekroczył dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość o 52 km. Za kierownicą osobówki siedział 41-letni obywatel Kolumbii mieszkający na terenie naszego powiatu. Mężczyzna dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania. W jego przypadku sprawa została skierowana do sądu.

Po godz.10.00 funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierowcę Audi. On również znacznie przekroczył prędkość. Miernik prędkości zarejestrował 117 km/h, oznacza to że kierowca jechał aż o 67 km więcej niż zezwalają na to przepisy. Za kierownicą osobówki siedział 42-letni mieszkaniec powiatu. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w kwocie 2 tys. zł. Jego "konto" zwiększyło się o 14 punktów karnych. Stracił również prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące.

Apelujemy o zachowanie rozwagi na drodze i bezwzględne stosowanie się do obowiązujących przepisów. Kierowcy, którzy lekceważą zasady poruszania się po drogach publicznych, muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami. Przypominamy, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn tragicznych zdarzeń drogowych.

nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla

Powrót na górę strony