Aktualności

Kierował tirem mając w organizmie ponad 2 promile

Data publikacji 02.04.2024

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie 41-letni obywatel Białorusi, który na DK-2 stracił panowanie nad tirem. Zjechał na pobocze i do przydrożnego rowu, częściowo blokując przy tym drogę krajową. W organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

Do zdarzenia doszło w sobotę tuż przed północą na krajowej dwójce w miejscowości Styrzyniec. Kierujący ciężarowym Mercedesem zjechał na lewe pobocze i do przydrożnego rowu. Naczepa ciężarówki stanęła w poprzek jezdni powodując utrudnienia w ruchu.

Za kierownicą tira siedział 41-letni obywatel Białorusi. Od mężczyzny czuć było wyraźnie woń spożytego alkoholu. Nie potrafił też utrzymać równowagi. Urządzenie wykazało ponad 2 promile w jego organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę do wyjaśnienia w policyjnym areszcie, natomiast ciężarówka trafiła na parking strzeżony. 41-latek usłyszał już zarzut i przyznał się do winy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 3 lat pozbawienia wolności. Do tego sąd orzeka środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat przy czym minimalny okres, na jaki zakaz ten jest orzekany to 3 lata. Osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości muszą się też liczyć z dotkliwymi konsekwencjami finansowymi.

Pamiętajmy! Nietrzeźwy kierowca na drodze stanowi śmiertelne zagrożenie zarówno dla siebie jak też innych uczestników ruchu!

nadkomisarz Barbara Salczyńska- Pyrchla

Powrót na górę strony