Strona używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.

Aktualności

Nietrzeźwy kierowca Peugeota zatrzymany dzięki informacji przekazanej przez świadka

Data publikacji 06.05.2024

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie 53-latek podróżujący osobowym Peugeotem. Mężczyzna, który został zatrzymany dzięki informacji przekazanej przez świadka zdarzenia, miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Dodatkowo samochód, którym podróżował nie posiadał badań technicznych. Nieodpowiedzialnemu kierowcy grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka kara finansowa.

W niedzielę przed godz. 2.00 w nocy dyżurny bialskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące kierowcy Peugeota, który prawdopodobnie jest nietrzeźwy. Mężczyzna podróżować miał krajową dwójką. Policjanci międzyrzeckiego komisariatu, którzy natychmiast podjęli interwencję i na ulicy Drohickiej w Międzyrzecu Podlaskim zatrzymali wskazane auto do kontroli drogowej.

Wówczas potwierdzili informacje przekazane przez świadka. Za kierownicą samochodu siedział 53-latek. Mundurowi od razu wyczuli od niego woń alkoholu. Wykonane badanie wykazało w organizmie mężczyzny ponad 1,5 promila alkoholu. W trakcie rozmowy z policjantami przyznał, że wieczorem wypił kilka piw. Dodatkowo auto, którym podróżował nie posiadało aktualnych badań technicznych.

Teraz o losie amatora jazdy na podwójnym gazie zadecyduje sąd. Kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. Do tego sąd orzeka środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat, przy czym minimalny okres, na jaki zakaz ten jest orzekany to 3 lata. Osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości muszą się też liczyć z dotkliwymi konsekwencjami finansowymi.

Policjanci kierują słowa uznania dla obywatelskiej postawy zgłaszającego. Powinna być ona przykładem dla innych, bo właśnie w ten sposób, razem dbamy o wspólne bezpieczeństwo.

nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla

Powrót na górę strony