Aktualności

Policjanci na miejskich obchodach Święta 34 Pułku Piechoty

Data publikacji 06.05.2024

Wczoraj w Białej Podlaskiej odbyły się Miejskie Obchody Święta 34 Pułku Piechoty. Jak co roku aktywnie uczestniczyliśmy w tym przedsięwzięciu. Poza udziałem w uroczystościach pod pomnikiem Pułku, przygotowaliśmy swoje stoisko na pikniku służb mundurowych. Można tam było obejrzeć sprzęt i umundurowanie funkcjonariuszy oraz dowiedzieć się szczegółów na temat przyjęcia do służby w naszej formacji.

Wczoraj bialscy policjanci uczestniczyli w Miejskich Obchodach Święta 34 Pułku Piechoty, który przed laty, stacjonował w naszym mieście i bardzo się zasłużył dla jego rozwoju. W tegorocznych uroczystościach organizowanych przez Urząd Miasta oraz Bialskie Centrum Kultury, policjantów reprezentował Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Białej Podlaskiej, podinsp. Mariusz Kononiuk.

Policjanci bialskiej jednostki jak zwykle zabezpieczali imprezę. Aktywnie uczestniczyliśmy również w zorganizowanym z okazji tego święta pikniku służb mundurowych.

Na przygotowanym przez funkcjonariuszy stoisku można było obejrzeć m.in.: sprzęt taktyczny, a także broń, którą na co dzień posługują się bialscy stróże prawa. Funkcjonariusze odpowiadali na wszystkie pytania dotyczące przygotowanych „gadżetów”. Na chętnych czekał też technik kryminalistyki, który wyjaśniał do czego służą przedmioty, które ma w swojej walizce. Przedstawił też niektóre sposoby ujawniania i zabezpieczania śladów biologicznych, mechanoskopijnych i traseologicznych. Dodatkową atrakcją była możliwość własnoręcznego ujawnienia i  zabezpieczania odbitek linii papilarnych.

dziewczyna pod okiem techna zabezpiecza swoje odbitki linii papilarnych

Najmłodsi uczestniczyli też w przygotowanym konkursie wiedzy, gdzie dobre odpowiedzi były nagradzane kamizelkami i opaskami odblaskowymi. Chętnie wsiadali też za kierownicę radiowozu, by zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Podczas wczorajszego pikniku policjanci odpowiadali też na pytania dotyczące zasad doboru do służby i warunków jakie należy spełnić, by w przyszłości zasilić szeregi naszej formacji. Jak co roku policyjne stoisko cieszyło się zainteresowaniem, a uczestnicy imprezy chętnie do niego powracali.

nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla

  • policjantka z uczestnikami na stoisku
  • stoisko policyjne
  • policjantka przy radiowozie
  • policjanci przy stoisku
  • dziecko siedzi za kierownicą radiowozu.
  • dziecko odpowiada na pytanie
Powrót na górę strony