Aktualności

Nie ustąpił pierwszeństwa pieszej. Zdarzenie nagrało oko policyjnej kamery

Data publikacji 09.05.2024

Do groźnego zdarzenia doszło wczoraj po południu na ul. Sobieskiego w Białej Podlaskiej. Kierujący osobową Hondą potrącił pieszą. Wyjeżdżając z parkingu i włączając się do ruchu prawdopodobnie nie ustąpił kobiecie pierwszeństwa. Na szczęście 73-letnia piesza nie odniosła poważnych obrażeń. Zdarzenie nagrało oko policyjnej kamery. Nagranie publikujemy ku przestrodze!

Do zdarzenia doszło wczoraj po godz. 15.00 na ul. Sobieskiego w Białej Podlaskiej. Policjanci bialskiej drogówki pełniący służbę radiowozem wyposażonym w videorejestrator byli świadkami groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Natychmiast podjęli czynności zabezpieczając miejsce i udzielając pieszej pomocy.

Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynikało, że kierujący osobową Hondą 36-latek, wyjeżdżając z parkingu, nie ustąpił pierwszeństwa pieszej. Kobieta trafiła do szpitala. Na szczęście obrażenia nie okazały się groźne i całe zdarzenie zostało zakwalifikowany jako kolizja drogowa. W chwili zdarzenia uczestnicy byli trzeźwi. Potwierdziło to wykonane przez mundurowych badanie.

Nagranie z policyjnego wideorejestratora.

W trakcie rozmowy z policjantami kierowca przyznał, że włączając się do ruchu nie spojrzał w prawo, gdzie znajdowała się piesza. Za spowodowanie kolizji drogowej 36-latek został ukarany mandatem w kwocie 3 tys. zł. Jego konto wzbogaciło się też o 12 punktów karnych.

Apelujemy o wzmożoną ostrożność wobec Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego. Przypominamy, że do tej grupy należą rowerzyści, motorowerzyści, motocykliści i piesi, czyli wszyscy ci, którzy w starciu z pojazdem są narażeni na poważne konsekwencje. Niewątpliwie na ich bezpieczeństwo znaczący wpływ ma ich zachowanie oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla

  • miejsce zdarzenia. Uszkodzony samochód
  • samochód uczestniczący w zdarzeniu
Powrót na górę strony