Aktualności

Saperzy ujawnili 22 niewybuchy bomb lotniczych. Jutro kolejne działania oraz ewakuacja mieszkańców!

Data publikacji 09.05.2024

W wyniku działań prowadzonych przez saperów przy ul. Sidorskiej w Białej Podlaskiej ujawnione zostały niewybuchy 22 bomb lotniczych. Patrol rozminowania podjął część posiadającą zapalniki. Kolejne działania w najbliższy piątek. Wówczas podjęte zostaną pozostałe niewybuchy. Planowana strefa ewakuacji podczas działań to 250 metrów od miejsca zdarzenia.

Wczoraj patrol saperski z Jednostki Rozminowania w Chełmie prowadził kolejne działania na terenie placu budowy przy ul. Sidorskiej w Białej Podlaskiej. Z uwagi na bezpieczeństwo mieszkańców i osób postronnych prowadzona była ewakuacja w odległości 500 metrów od miejsca zdarzenia. Ewakuowanych zostało ponad 500 osób.

Podczas działań saperzy ujawnili łącznie 22 niewybuchy bomb lotniczych z okresu II Wojny Światowej, z czego 4 o tonażu 500 kg oraz 18 niewybuchów o wadze 100 kg każdy. Jeszcze wczoraj wszystkie posiadające zapalniki zostały podjęte przez saperów. Pozostałe na miejscu zabezpieczane są przez bialskich policjantów.

Już jutro (10 maja) kolejne działania. Wówczas podjęta zostanie reszta ujawnionych niewybuchów. Planowana strefa ewakuacji podczas działań to 250 metrów od miejsca zdarzenia.

nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla

  • niewybuchy bomb lotniczych
  • miejsce ujawnienia niewybuchów oraz leżące na ziemi bomby lotnicze
  • policjanci podczas działań
Powrót na górę strony