Aktualności

Jutro działania „Prędkość i Brawura” na drogach powiatu bialskiego

Data publikacji 09.05.2024

Jutro (10 maja) na drogach powiatu bialskiego będziemy prowadzić akcję „Prędkość i Brawura”. Policjanci z drogówki kontrolować będą stosowanie się kierujących do przepisów ruchu drogowego i ograniczeń prędkości. Głównym celem działań jest poprawa bezpieczeństwa na naszych drogach, a co za tym idzie zmniejszenie liczby wypadków.

Jutro od rana na terenie powiatu bialskiego prowadzić będziemy akcję „Prędkość i Brawura”. Głównym celem działań jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a co się z tym wiąże zmniejszenie liczby wypadków.

Będziemy zwracać szczególną uwagę na prędkość, stan techniczny pojazdów oraz trzeźwość kierujących. Pod lupą policjantów bialskiej drogówki znajdą się wykroczenia będące głównymi przyczynami zdarzeń drogowych.

Reagować będziemy również na agresywne zachowania na drodze oraz wykroczenia popełniane wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego, a także przez tą właśnie grupę użytkowników dróg.

Apelujemy o rozwagę i zdjęcie nogi z gazu! Przypominamy, że nadmierna prędkość obok nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu to wciąż jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych.

nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla

Powrót na górę strony