Aktualności

Wznowienie działań saperów. Trwa ewakuacja mieszkańców!

Data publikacji 10.05.2024

Zabezpieczamy miejsce ujawnienia niewybuchów bomb lotniczych przy ul. Sidorskiej w Białej Podlaskiej. Trwa ewakuacja mieszkańców w odległości 250 metrów od zdarzenia. Po zakończeniu naszych działań związanych z ewakuacją saperzy rozpoczną podjęcie niewybuchów! Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności oraz stosowania się do poleceń mundurowych.

W wyniku środowych działań patrolu saperskiego z jednostki wojskowej w Chełmie ujawnione  zostały  niewybuchy 22 bomb lotniczych z okresu II Wojny Światowej, z czego 4 o tonażu 500 kg oraz 18 niewybuchów o wadze 100 kg każdy. Tego samego dnia saperzy podjęli 9 bomb z zapalnikami. Pozostałe zabezpieczane były przez bialskich policjantów do czasu przyjazdu saperów.

Dzisiaj działania te zostały wznowione. Z uwagi na bezpieczeństwo mieszkańców i osób postronnych od godz. 8.00 rozpoczęła się ewakuacja osób w odległości 250 metrów od miejsca zdarzenia. W działaniach biorą udział bialscy policjanci, straż miejska oraz  państwowa straż pożarna. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności oraz stosowania się do poleceń mundurowych.

Po zakończeniu ewakuacji rozpoczną się działania saperów związane z podjęciem pozostałych 13 niewybuchów bomb lotniczych.

nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla

  • miejsce działań
  • policjanci podczas ewakuacji
  • policjant na miejscu ewakuacji
Powrót na górę strony