Aktualności

Podsumowanie działań Prędkość i Brawura

Data publikacji 11.05.2024

Podczas wczorajszej akcji "Prędkość i Brawura" ujawniliśmy blisko 200 wykroczeń. Zdecydowana większość dotyczyła właśnie przekroczenia prędkości. Niechlubnym rekordzistą okazał się 59-latek podróżujący Mercedesem. Mężczyzna przekroczył dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość o 77 km.  Na swoim koncie ma już podobne wykroczenia oraz przekroczoną liczbę punktów karnych… Został ukarany mandatem w kwocie 5 tys. zł.

Podczas wczorajszej akcji pod nazwą „Prędkość i Brawura” policjanci  bialskiej drogówki zwracali uwagę na nieprawidłowe zachowania kierujących i pieszych, które są głównymi przyczynami zdarzeń drogowych.

Głównym celem akcji była poprawa stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Działania ukierunkowane były na zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych, a także zminimalizowanie ich skutków. Główną przyczyną wzrostu zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest łamanie przepisów w szczególności dotyczących: przekraczania dopuszczalnych prędkości, nieustąpienia pierwszeństwa, nieprawidłowego wyprzedzania oraz wykroczenia pieszych i wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego i waśnie na te wykroczenia zwracaliśmy największą uwagę.

Podczas akcji stróże prawa z bialskiej drogówki ujawnili niemal 200 wykroczeń. Zdecydowana większość dotyczyła przekraczania dozwolonej prędkości. Niechlubnym rekordzistą okazał się 59-letni obywatel Ukrainy. Po godz. 16.00 na DW- 812 w miejscowości Dołholiska, kierując osobowym Mercedesem, znacznie przekroczył dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość. Jechał 127 km/h, przekraczając tę dozwoloną o 77 km. Policjanci ustalili, że kierowca w ostatnim czasie popełniał już wykroczenia drogowe w recydywie. Dodatkowo przekroczył już dopuszczalną liczbę punktów karnych... Za popełnione wczoraj wykroczenie 59-latek został ukarany mandatem w kwocie 5 tys. zł i 15 punktami karnymi. 

Policjanci zatrzymali 3 dowody rejestracyjne za stan techniczny pojazdów. Ujawnili też kierowcę nie posiadającego uprawnień do kierowania. Apelujemy do kierowców o rozwagę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Kierowcy, którzy lekceważą zasady poruszania się po drogach publicznych muszą się liczyć z poważnymi konsekwencjami, również finansowymi.

Takie działania, jak te piątkowe, będziemy organizować na drogach cyklicznie!

nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla

 

 

  • policjanci ruchu drogowego podczas działań
  • policjant ruchu drogowego mierzy prędkość
Powrót na górę strony