Aktualności

Tymczasowy areszt dla 37-latka za posiadanie znacznej ilości narkotyków

Data publikacji 18.05.2024

Do tymczasowego aresztu trafił 37-latek z Białej Podlaskiej, podejrzany o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Przy nim oraz w miejscach jego przebywania kryminalni zabezpieczyli substancje odurzające i psychotropowe, które wystarczyłyby do sporządzenia ponad 10 tysięcy porcji dealerskich narkotyków. Mężczyzna odpowie w warunkach recydywy. Usłyszał też zarzut kierowania pojazdem wbrew zakazowi, w stanie nietrzeźwości i pod wpływem narkotyków…

Przed weekendem bialscy kryminalni ustalili, że 37-letni mieszkaniec miasta posiada przy sobie znaczne ilości narkotyków. Mężczyzna został zatrzymany na terenie Białej Podlaskiej.

Chwilę przed zatrzymaniem podróżował samochodem, natomiast w trakcie prowadzonych czynności kryminalni wyczuli od niego spożyty alkohol. Gdy na miejsce dotarła bialska drogówka funkcjonariusze potwierdzili, że kierowca znajduje się w stanie nietrzeźwości. Urządzenie wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w jego organizmie. Wstępne badanie potwierdziło, że mężczyzna znajduje się również pod wpływem narkotyków. Dodatkowo na koncie 37-latka figurował zakaz prowadzenia pojazdów.

Kryminalni ujawnili przy 37-latku woreczki z krystaliczną substancją. Narkotyki ujawnili też w miejscach jego przebywania. Zabezpieczyli susz, tabletki, zbryloną substancję i proszek w workach foliowych. Po przeprowadzeniu wstępnego badania potwierdzili, że jest to amfetamina, mefedron, kokaina, tabletki extazy oraz marihuana… Zabezpieczona ilość wystarczyłaby do sporządzenia ponad 10.000 porcji dealerskich tych narkotyków! Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia.

narkotyki zabezpieczone przez policjantów

Kryminalni zabezpieczyli też należącą do mężczyzny gotówkę, na poczet przyszłych kar i grzywien. Wczoraj Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej  na wniosek Policji i Prokuratury zastosował wobec 37-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Zgodnie z obowiązującymi przepisami posiadanie znacznej ilości narkotyków zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. W przypadku czynu popełnionego w recydywie kara ta może zostać zwiększona o połowę.

nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla

  • policjanci prowadzą mężczyznę
  • zabezpieczone środki
  • zabezpieczone narkotyki w woreczkach foliowych
Powrót na górę strony