Aktualności

Policjanci z janowskiego komisariatu uczestniczyli w Gminnym Dniu Dziecka

Data publikacji 06.06.2024

Wczoraj policjanci z janowskiego komisariatu uczestniczyli w Gminnym Dniu Dziecka w miejscowości Rokitno. Odwiedzili też uczestników Dnia Rodziny w Uroczysku Zaborek. Najmłodsi uczestnicy festynów mieli okazję usiąść za kierownicą policyjnego auta czy przymierzyć elementy umundurowania. Spotkania pozwoliły też przybliżyć dzieciom zawód policjanta.

Wczoraj dzielnicowi janowskiego komisariatu spotkali się z mieszkańcami gminy Rokitno. Okazją ku temu były obchody "Gminnego Dnia Dziecka". Podczas festynu zorganizowanego na boisku sportowym przy Szkole Podstawowej w Rokitnie zarówno na dzieci jak i ich opiekunów czekało wiele atrakcji. Maluchy i Ci „trochę starsi” chętnie oglądali sprzęt policyjny i przymierzali elementy umundurowania.

Wiele emocji wzbudziło również użycie w aucie sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Każde dziecko chciało usiąść za kierownicą radiowozu, a także porozmawiać z policjantami i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się również, czym zajmują się policjanci i jak wygląda ich codzienna służba.

Również podczas Dnia Rodziny, który odbył się wczoraj na terenie Uroczyska Zaborek policyjne stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Podczas spotkań z najmłodszymi mieszkańcami naszego powiatu, policjanci nie zapominają o prewencji i profilaktyce. Dlatego i tym razem, w związku ze zbliżającymi się wakacjami, nie zabrakło informacji dotyczących bezpieczeństwa. Wizyty minęły w atmosferze dobrej zabawy, a radosny uśmiech nie znikał z twarzy maluchów. Pozwoliły także przybliżyć dzieciom zawód policjanta.

nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla

  • dzieci siedzą we wnętrzu radiowozu
  • dzieci i młodzież stoją przy radiowozie
  • miejsce festynu. Widoczny radiowóz
Powrót na górę strony