Aktualności

Policjanci na Festynie Rodzinnym

Data publikacji 09.06.2024

Wczoraj bialscy policjanci uczestniczyli w Festynie Rodzinnym z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego oraz Dnia Dziecka zorganizowanym w Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy. Podczas trwania imprezy najmłodsi jej uczestnicy mogli wsiąść za kierownicę radiowozu i przymierzyć inne policyjne "gadżety". Nie zabrakło też informacji na temat bezpieczeństwa, jakże istotnych przed zbliżającymi się wakacjami.

30 maja został ustanowiony przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Dniem Rodzicielstwa Zastępczego. To wyjątkowe święto dla dzieci, które znalazły opiekę i miłość u rodziców zastępczych. Jest to również święto dla tych, którzy stali się rodziną dla dziecka.

Wczoraj z tej właśnie okazji w Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy odbył się Festyn Rodzinny. Organizatorami tego przedsięwzięcia było Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Również bialscy policjanci chętnie włączyli się w tą inicjatywę.

Podczas festynu zarówno na dzieci i ich opiekunów czekało wiele atrakcji. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej przygotowali dla najmłodszych uczestników stoisko, a na nim jednostki broni i sprzęt wykorzystywany w służbie przez mundurowych. Funkcjonariusze przygotowali też dla najmłodszych dodatkową niespodziankę. Zabrali ze sobą walizkę technika kryminalistyki. Dzięki temu chętni mogli własnoręcznie zabezpieczyć odbitki swoich linii papilarnych. W trakcie trwania imprezy funkcjonariusze zaprezentowali radiowozy oraz motocykle. Każde dziecko chciało usiąść za „kółkiem” policyjnych pojazdów. Policjanci opowiadali również o codziennej służbie. Natomiast Ci „trochę starsi” uzyskali informacje o zasadach doboru do służby.

Chłopiec na policyjnym motocyklu

Podczas tego typu spotkań policjanci oprócz przybliżenia charakteru i specyfiki policyjnej służby wskazują na zasady bezpieczeństwa w różnych sytuacjach dnia codziennego. Dlatego i tym razem nie zabrakło informacji dotyczących bezpieczeństwa, w związku ze zbliżającymi się wakacjami.

nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla

  • policjantka z dzieckiem, które odwiedza nasze stoisko
  • stoisko policyjne podczas pikniku
  • policjantka przy radiowozie
  • policjant z dzieckiem przy motocyklu
  • policjantka pomaga przymierzyć dziecku elementy umundurowania
  • policjant pokazuje dziecku broń.
  • policjanci ruchu drogowego prezentują motocykle
  • policjantka pokazuje sposób zabezpieczania śladów
  • policjanci na pikniku rodzinnym
Powrót na górę strony