Aktualności

Debata społeczna w Piszczacu

Data publikacji 13.06.2024

Przed weekendem w sali kolumnowej Urzędu Miejskiego w Piszczacu odbyła się debata społeczna pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie- możesz mieć na nie wpływ”. Tematem przewodnim spotkania była "Przemoc domowa jako zjawisko dysfunkcji Rodziny". Nie zabrakło informacji na temat Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz programu Dzielnicowy bliżej nas.

W ubiegły piątek w sali kolumnowej Urzędu Miejskiego w Piszczacu odbyła się debata pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie, możesz mieć na nie wpływ”. Tematem przewodnim  spotkania była przemoc domowa jako zjawisko dysfunkcji Rodziny”.

W spotkaniu uczestniczyli: Komendant Komisariatu Policji w Terespolu mł. insp. Krzysztof Gdula, Naczelnik Wydziału Prewencji terespolskiego komisariatu podkom. Szymon Markowski oraz Kierownik Posterunku Policji w Piszczacu mł. asp. Hubert Gawryluk. W spotkaniu nie mogło zabraknąć również dzielnicowych.

W debacie uczestniczyli pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Piszczacu członkowie miejscowego klubu seniora. Na spotkanie przybyli też mieszkańcy Miasta i Gminy Piszczac. Spotkanie rozpoczął mł. insp. Krzysztof Gdula. W swoim wystąpieniu podkreślił istotę współpracy Policji ze społeczeństwem. Po tym wspólnie z Naczelnikiem Wydziału Prewencji podkom. Szymonem Markowskim wprowadził zebranych w tematykę spotkania. Omówione zostały podstawowe pojęcia dotyczące przemocy domowej jak też odpowiedzialności karnej osób stosujących przemoc wobec najbliższych. Poruszona została też rola współpracy instytucji w zakresie przeciwdziałania przemocy domowej. Podczas debaty przedstawiono również informacje na temat Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, aplikacji Moja Komenda oraz programu Dzielnicowy bliżej nas.

Po tym rozpoczęła się dyskusja. Uczestnicy spotkania zadawali pytania oraz dzielili się własnymi spostrzeżeniami na temat omówionych zagadnień i obowiązujących w tej tematyce przepisów. Na koniec Komendant Komisariatu Policji w Terespolu podziękował wszystkim za obecność na debacie społecznej, za poświęcony czas i owocną dyskusję. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Policji, instytucji pomocowych w tym przedstawiciele zespołów interdyscyplinarnych oraz mieszkańcy gminy.

nadkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla

Powrót na górę strony