Aktualności

Dwie wpadki 33-letniego "amatora cudzego mienia"…

Data publikacji 14.06.2024

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszał 33-latek zatrzymany przez bialskich mundurowych. Sprawca skradł kartę bankomatową, wykorzystując niezamknięte drzwi napotkanego auta. Po tym dokonał nią płatności zbliżeniowych. Niedługo cieszył się wolnością…. W dzień kiedy opuścił komendę wpadł bowiem na kradzieży hulajnogi. Usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W niedzielne popołudnie do bialskiej komendy zgłosiła się mieszkanka miasta, która zawiadomiła o włamaniu na jej rachunek bankowy. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że nieznany sprawca wykorzystał należącą do niej kartę i dokonał nią kilku transakcji zbliżeniowych w placówkach handlowych na terenie miasta. Kobieta dodała, że na jej koncie widoczne są również nieudane transakcje, do których doszło w Miedzyrzecu Podlaskim. Nie miała pewności w jakich okolicznościach doszło do utraty karty.

Sprawą zajęli się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu bialskiej komendy. W trakcie prowadzonych czynności ustalili, że amator cudzego mienia wykorzystał niezamknięte drzwi auta zgłaszającej, z którego skradł kartę. Funkcjonariusze ustalili, że udział w tym zdarzeniu może mieć 33-latek. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia i usłyszał też zarzuty.

Niedługo jednak cieszył się wolnością, gdyż tego samego dnia w którym opuścił bialską jednostkę został ponownie zatrzymany do wyjaśnienia. Tym razem podejrzany był o kradzież hulajnogi o wartości koło 1600 zł. Pokrzywdzony twierdził, że pozostawił ją pod blokiem, skąd zabrał ją nieznany mu mężczyzna. 33-latek został zatrzymany przez mundurowych w rejonie dworca kolejowego. Ponownie trafił do „policyjnego aresztu”. W rozmowie z policjantami tłumaczył, że był przekonany o tym, że jest to hulajnoga miejska…

Wczoraj 33-latek usłyszał zarzuty. Odpowiadał będzie zarówno za usiłowania i włamania na konto bankowe jak też kradzieże. Grozi mu kata do 10 lat pozbawienia wolności.

nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla

Powrót na górę strony