Aktualności

35-latek wpadł podczas kontroli drogowej. Był poszukiwany, a w kieszeni miał narkotyki

Data publikacji 17.06.2024

Policjanci zatrzymali 35-latka, który kierował BMW po użyciu narkotyków. Był poszukiwany, a w kieszeni miał amfetaminę. Policjanci ujawnili też narkotyki w miejscu jego zamieszkania. Mężczyzna trafił już do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe miesiące. Odpowie też za kolejne czyny. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w sobotnie popołudnie w miejscowości Woroniec. Funkcjonariusze bialskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę BMW. Jej powodem było przekroczenie dozwolonej prędkości przez siedzącego za kółkiem 35-latka. Szybko jednak okazało się, że nie jest to jedyne przewinienie na koncie kierowcy „ze zbyt ciężką nogą”…

Policjanci ustalili, że jest on poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za przestępstwo przeciwko rodzinie i opiece. Dodatkowo w kieszeni mężczyzny policjanci ujawnili biały proszek. Po przeprowadzeniu wstępnego badania potwierdzili, że jest to amfetamina. Narkotyki ujawnili też w miejscu jego zamieszkania.

Mundurowi sprawdzili również stan w jakim kierował 35-latek. Badanie potwierdziło obecność narkotyków w jego organizmie. Od mężczyzny pobrana został krew do badań na zawartość substancji zabronionych.

35-latek trafił już do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe miesiące. Odpowie też za kolejne przewinienia. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla

Powrót na górę strony