Aktualności

Ugodził nożem swojego znajomego, trafił do aresztu

Data publikacji 17.06.2024

Do tymczasowego aresztu trafił 48-latek podejrzany o spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu swojego znajomego. Sprawca dźgnął nożem pokrzywdzonego podczas wspólnego spożywania alkoholu. Po tym zgłosił się na komisariat… O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełniony czyn grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

W czwartkowe popołudnie do międzyrzeckiego komisariatu zgłosił się 48-latek, który oświadczył, że dźgnął nożem sąsiada... Do miejsca zamieszkania mężczyzny natychmiast skierowany został patrol Policji. Tam policjanci zastali rannego, któremu udzielili pierwszej pomocy do czasu przyjazdu załogi karetki pogotowia. 48-latek został zatrzymany do wyjaśnienia. Mężczyzna był pod wyraźnym wpływem alkoholu. Badanie wykazało ponad 3 promile w jego organizmie.

Sprawą zajęli się kryminalni międzyrzeckiego komisariatu. Z ustaleń policjantów wynikało, że tego dnia mężczyźni wspólnie spożywali alkohol. W pewnym momencie doszło pomiędzy nimi do sprzeczki. Wówczas sprawca ugodził 40-latka nożem.

W weekend zatrzymany 48-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Za popełniony czyn grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3. Mężczyzna decyzją sądu trafił do tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla

Powrót na górę strony