Aktualności

W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży

Data publikacji 17.06.2024

Czerwiec to czas pikników, festynów oraz wizyt najmłodszych w jednostkach Policji. Chętnie odpowiadamy na zaproszenia przygotowując policyjne stoiska oraz otwieramy swoje drzwi na przyjęcie niecodziennych gości. Wczoraj wzięliśmy udział w Pikniku Rodzinnym w Roskoszy. Natomiast przed weekendem przedszkolaki z Rzeczycy odwiedziły komisariat w Międzyrzecu Podlaskim. Wszystko po to by zbliżające się wakacje były bezpieczne.

W niedzielne popołudnie odpowiedzieliśmy na zaproszenie organizatorów Pikniku Rodzinnego przygotowując stoisko policyjne. Na pikniku organizowanym przez Parafię Prawosławną pw. Św. Cyryla i Metodego w Białej Podlaskiej wspólnie z Prawosławnym Metropolitalnym Ośrodkiem Miłosierdzia ELEOS oraz Bractwem Młodzieży Prawosławnej Diecezji Lubelsko- Chełmskiej, który odbył się w Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy przygotowaliśmy pokaz sprzętu policyjnego. Najmłodsi uczestnicy spotkania mieli okazję przymierzyć elementy umundurowania i usiąść za kierownicą radiowozu oraz cieszących się ogromnym zainteresowaniem motocykli.

Dodatkową atrakcją przygotowaną przez mundurowych była możliwość "ujawnienia i zabezpieczenia" odbitek własnych linii papilarnych. Dzieci cierpliwie czekały na swoją kolejkę do sprzętu wykorzystywanego na co dzień przez technika kryminalistyki.

policjantki na stoisku podczas prezentacji sprzętu

Czerwiec to również czas spotkań z dziećmi, które odwiedzają policjantów w ich miejscu pracy. Ostatnio międzyrzecki komisariat odwiedziły wszystkie grupy przedszkolaków z Rzeczycy. Z ogromnym zaciekawieniem zwiedzały budynek oraz dowiedziały wiele o pracy funkcjonariuszy tego komisariatu. Wszystkie przedszkolaki otrzymały również opaski odblaskowe i zobowiązały się z nich korzystać, wiedząc już jak bardzo wpływają one na bezpieczeństwo.

policjantka z grupą przedszkolaków i opiekunami

Spotkania te są także doskonałą okazją by przypomnieć dzieciom i młodzieży podstawowe zasady bezpieczeństwa zarówno w szkole jak też w domu oraz podczas zbliżającego się „wielkimi krokami” wakacyjnego odpoczynku.

nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla

  • policjant pokazuje motocykl
  • dziecko na motocyklu
  • dziecko z opaską odblaskową
Powrót na górę strony