Aktualności

Bialscy policjanci szkolili żołnierzy

Data publikacji 18.06.2024

Bialscy policjanci szkolili żołnierzy z 23 Bialskiego Batalionu Lekkiej Piechoty. Było to zarówno szkolenie teoretyczne jak też ćwiczenia praktyczne z taktyki działania pododdziałów zwartych. Mundurowi omawiali potencjalne zagrożenia z jakimi żołnierze mogą spotkać się podczas służby na granicy RP.

Młodszy aspirant Dariusz Filc policjant Zespołu Kadr i Szkolenia Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej w miniony weekend spotkał się z żołnierzami 23 Bialskiego Batalionu Lekkiej Piechoty.

Szkolenie odbyło się na terenie lotniska. W trakcie ćwiczeń wiedza i doświadczenie zdobyte przez policjantów podczas codziennej służby, przekazywane były z uwzględnieniem charakteru zadań, jakie każdego dnia wykonują żołnierze kierowani do realizacji zadań związanych ze wsparciem granicy RP.

Tematyka szkolenia obejmowała m.in. taktykę działania pododdziałów zwartych. Wśród poruszanych zagadnień znalazły się również kwestie stosowania niektórych środków przymusu bezpośredniego z uwzględnieniem wzajemnej asekuracji.

policjant podczas ćwiczeń z żołnierzami

Poza wiedzą teoretyczną żołnierze mieli okazję zdobyte umiejętności sprawdzić w praktyce. Na pewno będą one pomocne podczas codziennych służb.

W minionym tygodniu swoje umiejętności pod kierownictwem nadkom. Bogdana Gduli Naczelnika Wydziału Sztab Policji KMP w Białej Podlaskiej doskonalili również policjanci II Kompanii NPP w Lublinie, podczas ćwiczeń zgrywających na terenie lotniska w Białej Podlaskiej. Brali w nich udział mundurowi z KMP w Białej Podlaskiej, KPP w Łukowie, KPP w Lubartowie, KPP w Radzyniu Podlaskim, KPP w Rykach oraz  KPP w Opolu Lubelskim.

W trakcie prowadzonych ćwiczeń poruszane były między innymi takie elementy jak taktyki manewrowania pododdziałami czy współdziałanie pododdziałów prewencji Policji oraz organizacja dowodzenia pododdziałem podczas realizacji zabezpieczenia. Realizowane cyklicznie ćwiczenia funkcjonariuszy mają na celu doskonalenie umiejętności współdziałania oraz reagowania w sytuacjach kryzysowych. Są również doskonałą okazją do systematycznego podnoszenia umiejętności dowódców w działaniu zespołowym oraz planowaniu, prowadzeniu operacji i zabezpieczeniu działań.

policjanci podczas ćwiczeń

Takie szkolenia z pewnością przekładają się na profesjonalne działanie w trakcie rzeczywistych zagrożeń, a tym samym wpływają na zapewnienie bezpieczeństwa lokalnej społeczności.

nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla

  • policjant i żołnierze podczas wykładu
  • żołnierze podczas ćwiczeń
  • żołnierze podczas ćwiczeń .
  • policjanci w trakcie ćwiczeń
  • policjanci z tarczami
  • policjanci podczas ćwiczeń zgrywających
Powrót na górę strony