Aktualności

Promujemy bezpieczny wypoczynek w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad… wodą”

Data publikacji 26.06.2024

Rozpoczęły się już upragnione wakacje. Letnie miesiące to idealny czas na spotkania profilaktyczne i promowanie bezpiecznego wypoczynku. Ostatnio wzięliśmy udział w festynie „Wakacje z Bogiem” organizowanym już od wielu lat przez Parafię pw. Św. Michała Archanioła w Białej Podlaskiej.

Okres wakacji to czas kiedy w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” promujemy i przypominamy zasady bezpiecznego wypoczynku. Chętnie również odpowiadamy na zaproszenie organizatorów letnich festynów przygotowując swoje stoiska.

W poniedziałek spotkaliśmy się z najmłodszymi mieszkańcami naszego miasta w ramach „Wakacji z Bogiem” organizowanych już od wielu lat przez Parafię pw. Św. Michała Archanioła w Białej Podlaskiej. Na uczestników imprezy czekało wiele atrakcji przygotowanych przez mundurowych. Dzieci obejrzeć mogły pokaz sprzętu policyjnego czy usiąść za kierownicą radiowozu. Mogły również przymierzyć poszczególne elementy umundurowania i dowiedzieć się więcej o działaniach Policji w trakcie prowadzonych zabezpieczeń.

Podczas spotkania funkcjonariusze przypomnieli również o konkursie „Artystyczny PrzeWODNIK”, którego tematem jest zobrazowanie bezpiecznego sposobu zachowania osób przebywających w wodzie lub nad wodą, promocja zdrowego i aktywnego trybu życia oraz popularyzacja wśród dzieci i młodzieży wiedzy na temat bezpiecznych zachowań w wodzie lub nad wodą. Organizatorem konkursu jest Komenda Główna Policji.

nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla

Powrót na górę strony