Aktualności

Po wspólnym spożywaniu alkoholu ukradli rower

Data publikacji 29.06.2024

Za kradzież jednośladu odpowiedzą dwaj amatorzy cudzego mienia w wieku 24-27 lat. Do zdarzenia doszło w połowie czerwca br. na terenie Międzyrzeca Podlaskiego. Sprawcy wspólnie spożywali alkohol, po czym zabrali jednoślad znajdujący się na jednej z posesji. Kryminalni ustalili personalia mężczyzn i odzyskali skradzione mienie. Kradzież zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z międzyrzeckiego komisariatu ustalili, że 27-letni mieszkaniec tej gminy oraz jego 24-letni kompan z sąsiedniego powiatu, podejrzewani są o kradzież roweru. Do zdarzenia doszło w połowie czerwca br. na terenie jednej z międzyrzeckich posesji, a sprawa nie była zgłoszona organom ścigania. Gdy funkcjonariusze dotarli do pokrzywdzonego ten potwierdził zdarzenie przyznając, że jeszcze nie zdążył go zgłosić. Wartość skradzionego mienia wycenił na kwotę 1500 złotych.

Policjanci ujawnili skradziony jednoślad na terenie Międzyrzeca Podlaskiego, w mieszkaniu wynajmowanym przez 24-latka. Amatorzy cudzego mienia zostali zatrzymani do wyjaśnienia. Tłumaczyli, że przed zdarzeniem wspólnie spożywali alkohol. Usłyszeli już zarzuty i przyznali się do winy. O ich dalszym losie zadecyduje sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Przy tej okazji przypominamy, że złodzieje wykorzystują nieskuteczne zabezpieczenia jednośladu, bądź  w wielu przypadkach jego całkowity brak. Sprawcy tylko czekają na naszą niefrasobliwość. Pamiętajmy by solidnie zabezpieczać swoje rowery, aby nie ułatwiać ich kradzieży.

nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla

 

Powrót na górę strony