Aktualności

Akcja "Prędkość" na drogach powiatu bialskiego

Data publikacji 01.07.2024

Dziś od rana na drogach powiatu prowadzimy ogólnopolską akcję „Prędkość”. Policjanci skontrolują czy kierujący stosują się do przestrzegania ograniczeń prędkości. Mundurowi będą dokonywać pomiarów zarówno przy użyciu stacjonarnych radarów oraz samochodów wyposażonych w videorejestratory. W działaniach zaangażowani są przede wszystkim policjanci z bialskiej drogówki, których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie agresywnym zachowaniom na drodze

Dzisiejsza akcja  "Prędkość" prowadzona jest w całym kraju.  Należy więc spodziewać się większej ilości patroli na drogach. Od rana na drogach naszego powiatu kontrolujemy prędkość kierujących pojazdami zarówno statycznie przy użyciu mierników prędkości jak i dynamicznie przy użyciu videorejestratorów.

Celem tych działań jest zapobieżenie wypadkom drogowym oraz przestrzeganie obowiązujących przepisów prawnych przez uczestników ruchu. Podczas wzmożonych kontroli policjanci będą sprawdzać także: stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci, stan techniczny pojazdów, przestrzeganie przez kierujących przepisów ruchu drogowego.

policjanci ruchu drogowego podczas służby

Przypominamy o  obowiązku stosowania się do ograniczeń prędkości. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierujący pojazdem jest obowiązany jechać z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem, z uwzględnieniem warunków, w jakich ruch się odbywa, a w szczególności: rzeźby terenu, stanu i widoczności drogi, stanu i ładunku pojazdu, warunków atmosferycznych i natężenia ruchu. Ponadto powinien wziąć pod uwagę również inne czynniki m.in.: umiejętności i doświadczenie w kierowaniu pojazdami, stres, zmęczenie, zażywane leki.

Należy również pamiętać, że wraz ze wzrostem prędkości, w sytuacji nagłego zagrożenia, panowanie nad pojazdem staje się coraz trudniejsze. Kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Zdejmij nogę z gazu!

nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla

  • patrol ruchu drogowego. Policjantka kontroluje prędkość
  • policjantka ruchu drogowego podczas pomiaru prędkości
  • policjantka ruchu drogowego podczas służby na drodze
Powrót na górę strony