Aktualności

Jechali zbyt szybko, stracili uprawnienia…

Data publikacji 09.07.2024

Policjanci bialskiej grupy Speed zatrzymali kolejnych kierowców ze zbyt ciężką nogą… W niedzielne przedpołudnie uprawnienia straciło trzech kierowców. Rekordzistą był kierujący dostawczym Renault, który przekroczył dozwoloną prędkość o 86 km/h. Został ukarany mandatem w kwocie 2500 zł oraz 15 punktami karnymi. Apelujemy o zdjęcie nogi z gazu!

Do wszystkich zdarzeń doszło w minioną niedzielę na krajowej dwójce w miejscowości Tłuściec. Po godz. 7.00 policjanci bialskiej grupy SPEED zauważyli kierowcę osobowego Peugeota, który przekroczył dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość o 69 km. Za kierownicą osobówki siedział 22-letni bialczanin. Mężczyzna został ukarany mandatem w kwocie 2 tys. zł. Jego konto „wzbogaciło” się też o 14 punktów karnych.

Pół godziny później funkcjonariusze zatrzymali dwóch kierowców dostawczaków. 46-letni obywatele Austrii siedzący za kierownicą Mercedesa i Renaulta znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość. Mężczyźni tłumaczyli się pośpiechem przejazdu na granicę. W przypadku kierowcy Mercedesa przekroczył prędkość o 72 km/h. Niechlubnym rekordzistą okazał się drugi z 46-latków kierujący Renaultem. Mężczyzna jechał z prędkością 136 km/h przekraczając tę dozwolona o 86 km/h. Obydwaj mężczyźni zostali ukarani mandatami w kwocie 2500 zł i 15 punktami karnymi. Wszyscy kierowcy stracili też uprawnienia na 3 miesiące.

Apelujemy o zachowanie rozwagi na drodze i bezwzględne stosowanie się do obowiązujących przepisów. Kierowcy, którzy lekceważą zasady poruszania się po drogach publicznych, muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami. Przypominamy, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn tragicznych zdarzeń drogowych.

nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla

  • zdjęcie z miernika prędkości
  • mandat karny
  • zdjęcie z miernika prędkości
Powrót na górę strony