Aktualności

Obchody Święta Policji w bialskiej komendzie

Data publikacji 10.07.2024

Dzisiaj w sali konferencyjnej starostwa powiatowego odbyły się obchody Święta Policji. Funkcjonariusze otrzymali podziękowania za trudną i pełną poświęcenia służbę, czego wyrazem były awanse na wyższe stopnie. W trakcie uroczystości wręczone zostały również puchary dla zwycięzców Turnieju Strzeleckiego zorganizowanego z okazji naszego święta.

Uroczystości rozpoczęły się o godz. 12.00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego na ulicy Brzeskiej w Białej Podlaskiej. Swoją obecnością zaszczycili nas: Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie mł. insp. Tomasz Gil, Prezydent Miasta Biała Podlaska Pan Michał Litwiniuk, w imieniu Starosty Bialskiego- Pan Paweł Stefaniuk Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Bialskiego, Zastępca Prokuratora Okręgowego - Jacek Drabarek, Prokurator Rejonowy w Białej Podlaskiej Pan Michał Roman, przedstawiciele władz samorządowych, instytucji i służb współdziałających z Policją, a także duchowieństwa, związków zawodowych i emerytów Policji. Uroczystości rozpoczęły się minutą ciszy po poległych na służbie policjantach, którzy do końca wypełnili rotę ślubowania.

Po tym zaproszonych gości przywitał p.o. Komendant Miejski Policji w Białej Podlaskiej, insp. Andrzej Antoniewski. Pan Komendant  podziękował za rok dobrej służby, dzięki której bialska jednostka jest pozytywnie postrzegana przez mieszkańców, a miasto i powiat uważane są za miejsca bezpieczne. Dodał, że pomimo nowych wyzwań jakimi musieli sprostać funkcjonariusze utrzymują wysoki poziom swojej pracy. Gratulował również wszystkim nominowanym policjantom życząc dalszej wytrwałości. Nie zabrakło podziękowań dla instytucji oraz służb z którymi na co dzień współpracuje bialska jednostka.

Podczas uroczystości wręczone zostały nominacje na wyższe stopnie policyjne. Łącznie awansowanych zostało 77 policjantów. Trzech w korpusie oficerów, 39 funkcjonariuszy otrzymało awans w korpusie aspirantów, 22 policjantów otrzymało awans w korpusie podoficerów oraz 13 policjantów w korpusie szeregowych. 10 policjantów wyróżnionych zostało awansami przedterminowymi.

Komendnt wręcza policjantów akty mianowania na wyższe stopnie służbowe

 

Jednym z elementów naszej dzisiejszej uroczystości było również wręczenie pamiątkowego ryngrafu asp. szt. Krzysztofowi Sęczkowskiemu. Detektywowi Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Wisznicach, który w służbie spędził 50 lat! W trakcie uroczystości wręczone zostały także odznaczenia za aktywną pracę na rzecz środowiska emerytów i rencistów policyjnych. Odznaczenia otrzymali: insp. w stanie spoczynku Wojciech Czapla były Komendant Miejski Policji w Białej Podlaskiej, ks. Marcin Gościk Kapelan Prawosławny KWP w Lublinie oraz pośmiertnie Riad Haidar lekarz, polityk i działacz społeczny poseł na Sejm RP IX kadencji. W imieniu posła odznaczenia odebrała jego żona Pani Irena Krzych Haidar.

Wręczone zostały również puchary rozegranego w miniony piątek Turnieju Strzeleckiego z okazji Święta Policji zorganizowanego przez Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych Koło w Białej Podlaskiej i bialski Klub Strzelecki „Guardian”.

wspólne zdjęcie z osobami uhonorowanymi przez Storzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych

Po  wręczonych awansach głos zabrał: Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie. Pan Komendant złożył wszystkim policjantom i policjantkom oraz pracownikom cywilnym życzenia i podziękowania za trud i wytrwałość w realizacji codziennych zadań. Policjanci otrzymali również podziękowania i życzenia od zaproszonych gości.

nadkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla

  • Komendant Wojewódzki Policji podczas wystąpienia
  • wyprowadzenie sztandaru
  • policjanci ze sztandarem
  • policjanci w trakcie uroczystości
  • Komendant Wojewódzki wręcza policjantowi ryngraf
  • Komendant Miejski Policji w Białej Podlaskiej
  • Komendant Wojewódzki gratuluje policjantowi Jubileuszu
  • komendant Miejski wręcza puchar
  • Prezydent Miasta Biała Podlaska przekazuje list gratulacyjny Komendantowi Miejskiemu
Powrót na górę strony