Rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie i służbie w Policji
W ramach działań „Bezpieczne Ferie” policjanci odwiedzają dzieci i młodzież wypoczywającą na terenie powiatu. Jest to czas, by przypomnieć im o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, ale też przybliżyć służbę w Policji. Ostatnio spotkanie takie odbyło się w Gminnym Centrum Kultury w Konstantynowie.
Od początku tego tygodnia, na terenie woj. lubelskiego trwają ferie zimowe. Bialscy policjanci wykorzystują ten okres, by przypomnieć najmłodszym mieszkańcom naszego powiatu o jakże ważnych zasadach bezpieczeństwa. Ostatnio spotkanie takie odbyło się w Gminnym Centrum Kultury w Konstantynowie, gdzie odbywają się zajęcia dla dzieci i młodzieży z terenu gminy.
Bialscy mundurowi wspólnie z dzielnicowymi komisariatu w Janowie Podlaskim przypominali dzieciom jak bezpiecznie spędzać wypoczynek zimowy zarówno w domu, jak też podczas pobytu na zimowiskach. Mówili o sytuacjach zagrożenia, z którymi młodzi ludzie mogą spotkać się każdego dnia. Przestrzegali przed niebezpieczeństwami związanymi z niewłaściwą zabawą na śniegu i lodzie. Policjanci omówili też dekalog narciarza, przygotowany przez Międzynarodową Federację Narciarską (FIS) oraz zaprosili dzieci do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-filmowym pn. „Śnieżny Dekalog”.
Podczas spotkania mundurowi przygotowali dla dzieci dodatkowe atrakcje, w tym pokaz sprzętu policyjnego oraz spotkanie z przewodnikiem psa służbowego oraz jego pupilem. Uczestnicy mogli zobaczyć pokaz umiejętności policyjnego czworonoga jak też dowiedzieć się wiele o codziennej policyjnej służbie. Nie zabrakło też chętnych by obejrzeź sprzęt, któym na co dzień posługują się stróże prawa oraz przymierzyc poszczególne elementy wyposażenia m.in. kamizelki przeciwuderzeniowej.
Nie zabrakło też informacji dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
nadkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla