Aktualności

Policjanci odwiedzili przedszkolaków

Data publikacji 20.06.2025

Policjanci regularnie spotykają się z najmłodszymi mieszkańcami powiatu. Ostatnio odwiedzili wychowanków Przedszkola Samorządowego Nr 6 w Białej Podlaskiej. Mundurowi przybliżali zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przypominając jak istotne jest korzystanie z elementów odblaskowych. A to wszystko wśród uśmiechów i radości maluchów.

Policjanci z bialskiej komendy w czwartek spotkali się z przedszkolakami będącymi wychowankami Przedszkola Samorządowego Nr 6 w Białej Podlaskiej. Pogadanka odbyła się w ramach zapoznania dzieci z tematem „Bezpieczne wakacje”.  W trakcie spotkania funkcjonariusze w przystępny dla maluchów sposób przybliżyli dzieciom zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Podczas spotkania funkcjonariusze opowiadali też o obowiązku noszenia po zmroku w terenie niezabudowanym elementów odblaskowych. Tłumaczyli jak duży ma to wpływ na bezpieczeństwo zarówno samych pieszych jak i kierowców, którzy często w ostatnim momencie zauważają nieoświetlonego uczestnika ruchu.

Podczas spotkania był też czas usiąść za kierownicą radiowozu i dowiedzieć się wiele o codziennej służbie policjantów.

młodszy aspirant Katarzyna Gągolińska

  • policjanci z dziećmi przy radiowozie
  • dzieci przy radiowozie policyjnym
  • Dzieci przy radiowozie policyjnym
Powrót na górę strony