Aktualności

Rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie podczas ferii zimowych oraz służbie w Policji

Data publikacji 04.02.2026

Ferie coraz bliżej. Bialscy dzielnicowi wykorzystują ten czas na spotkania z dziećmi i młodzieżą. Wczoraj spotkanie takie odbyło się w Niepublicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Białej Podlaskiej. Podczas pogadanki mundurowi promowali zasady bezpiecznego wypoczynku. Dodatkowo w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” zachęcają do udziału w konkursie plastyczno-filmowym „Śnieżny Dekalog”. Nie zabrakło również informacji na temat służby w Policji.

Wczoraj dzielnicowi bialskiej komendy spotkali się z uczniami Niepublicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Białej Podlaskiej. Tematyką pogadanki było bezpieczeństwo podczas zbliżających się ferii zimowych. Policjanci przybliżyli najmłodszym podstawowe zasady bezpieczeństwa w domu jak też podczas wyjazdów na kolonie i zimowiska. Przestrzegali również przed niebezpieczeństwami związanymi z niewłaściwą zabawą na śniegu i lodzie. Zwrócili też uwagę na zachowanie szczególnej ostrożności w kontaktach z obcymi osobami.

Dzielnicowi przypomnieli również dekalog narciarza, przygotowany przez Międzynarodową Federację Narciarską (FIS) oraz zaprosili dzieci do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-filmowym pn. „Śnieżny Dekalog”.

policjanci i dzieci siedzą w kółku

W trakcie pogadanki wiele uwagi poświęcili też bezpieczeństwu w ruchu drogowym. W przystępny dla najmłodszych sposób opowiadali również o obowiązku noszenia po zmroku w terenie niezabudowanym elementów odblaskowych.

Podczas spotkania uczniowie mogli także dowiedzieć się wiele o codziennej policyjnej służbie.

nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla

Powrót na górę strony