Aktualności

Działania „STOP agresji na drodze”

W nocy z soboty na niedziele policjanci bialskiego ruchu drogowego wspomagani przez swoich kolegów z Lublina i Włodawy prowadzili druga już akcje „STOP agresji na drodze”. Tym razem mundurowi sprawdzili stan trzeźwości ponad 1 200 kierowców. W czterech przypadkach wyniki badań były pozytywne.

Z soboty na niedzielę policjanci bialskiego ruchu drogowego wspomagani przez swoich kolegów z KWP w Lublinie oraz KPP Włodawa przeprowadzili kolejne działania „Stop agresji na drodze”. W działaniach uczestniczyło 7 patroli policyjnych. Mundurowi, jak poprzednio, skupili się na kontroli rejonów popularnych lokali rozrywkowych, dyskotek i głównych ciągów komunikacyjnych.

Policjanci w trakcie działań skontrolowali stan trzeźwości ponad 1 200 kierowców, w czterech wypadkach ujawniając kierujących w stanie nietrzeźwości bądź po użyciu alkoholu. Nałożono 10 mandatów karnych i skierowano do sądu 3 wnioski o ukaranie za popełnione wykroczenia.

Na wyróżnienie zasługuje sytuacja, na którą trafił patrol ruchu drogowego z Włodawy. N ulicy Sidorskiej nie zatrzymał się im do kontroli drogowej samochód marki VW Golf. Auto zostało zatrzymane po pościgu na ul. Granicznej. Jak się okazało kierowca, 18-letni mieszkaniec gm. Łomazy, znajdował się w stanie po użyciu alkoholu i miał w organizmie blisko pół promila alkoholu. Ponadto kontrolowany 18-latek wyrzucił z samochodu szklaną fifkę. Użyty wobec niego tester narkotyków dal wynik pozytywny i od nastolatka pobrano dodatkowo krew do badan na zawartość narkotyków. Na domiar wszystkiego mieszkaniec gm. Łomazy nie miał uprawnień do kierowania pojazdami.

 

Powrót na górę strony