Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Bezpieczny weekend majowy
Długi majowy weekend to czas związany z wyjazdami i odpoczynkiem poza domem. Jak co roku będziemy czuwać nad bezpieczeństwem na drodze. Zwrócimy szczególnie uwagę na te zachowania kierujących, które przyczyniają się do kolizji i wypadków. Dlatego do działań wykorzystane zostaną nie tylko radiowozy wyposażone w wideorejestratory ale także policyjne drony. Każdy kierujący zatrzymany do kontroli drogowej musi się również liczyć z badaniem na stan trzeźwości.
Dodano: 29.04.2022 -
Powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
Powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym już za nami. Uczestnicy zmagań musieli wykazać się wiedzą teoretyczna oraz praktyczną zarówno z zakresu ruchu drogowego jak też pierwszej pomocy przedmedycznej. W pierwszej grupie wiekowej zwyciężyła drużyna reprezentująca Publiczną Szkołę Podstawową im. Janusza Kusocińskiego z Rogoźnicy, w drugiej zwyciężyli uczniowie z Szkoły Podstawowej im. Czesława Tańskiego z Janowa Podlaskiego.
Dodano: 29.04.2022 -
Zdarzenia drogowe na terenie powiatu bialskiego. Apelujemy o rozwagę!
Wczoraj przed godziną 11.00 na krajowej dwójce w miejscowości Żabce kierująca volkswagenem 28-latka zderzyła się z jadącym z przeciwka fordem. Godzinę później na ulicy Terebelskiej w Białej Podlaskiej kierowca dostawczaka włączając się do ruchu zderzył się z cyklistą jadącym ścieżką rowerową. W wyniku tych zdarzeń dwie osoby doznały obrażeń ciała. Wyjaśniamy okoliczności oraz apelujemy o rozwagę na drodze.
Dodano: 29.04.2022 -
Poszukiwany listem gończym za włamania został zatrzymany
Bialscy policjanci zatrzymali 36-latka poszukiwanego listem gończym za włamania. Mężczyzna próbował uniknąć odpowiedzialności, ukrywając się między innymi za granicą naszego kraju. Zatrzymany 36-latek usłyszał też kolejne zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniami, do których doszło w ubiegłym roku na terenie miasta. Mężczyzna trafił już do zakładu karnego.
Dodano: 29.04.2022