Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Przed nami „ majówka” inna niż zwykle, pamiętajmy o bezpieczeństwie
Długi weekend majowy to dla wielu Polaków czas wypoczynku. Nad bezpieczeństwem osób, które wyruszą w podróż będą czuwać policjanci. Funkcjonariusze kontrolować będą prędkość, stan techniczny pojazdów oraz trzeźwość kierowców. Przypominamy o obowiązku utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi oraz o zakazie zgromadzeń czy spotkań. Będziemy również zwracać uwagę na to czy osoby podróżujące używają zgodnie z obowiązującymi przepisami maseczek. Podczas policyjnych kontroli będę także rozdawane maseczki pieszym, kierującym i pasażerom.
-
Przed nami długi weekend majowy. Apelujemy o zachowanie zasad bezpieczeństwa
Przed nami długi weekend majowy. Nad bezpieczeństwem podróżnych jak co roku czuwać będą policjanci. W tym roku funkcjonariusze sprawdzać będą także przestrzeganie ograniczeń związanych z epidemią. Pamiętajmy, że naszym wspólnym celem jest zatrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Żeby nam się to udało, musimy stosować się do ściśle konkretnych zaleceń.
-
Pogoda sprzyja motocyklistom i rowerzystom, których w najbliższy weekend będzie więcej na drogach. Pamiętajmy o bezpieczeństwie
W 2019 roku na drogach województwa lubelskiego doszło do 1150 wypadków, w następstwie, których 171 osób zostało zabitych, a 1244 doznało obrażeń. W tej statystyce zawierają się także wypadki z udziałem motocyklistów i rowerzystów. Pierwsi amatorzy jazdy na jednośladach już wyruszyli w drogę. Pamiętajmy o bezpieczeństwie!
-
Włamał się na posesję zamieszkiwaną przez znajomą
Zarzuty kradzieży z włamaniem usłyszał 35-letni mieszkaniec gminy Sosnówka. Mężczyzna podejrzany jest o włamanie na teren posesji i kradzież sprzętu rolniczego oraz elektronarzędzi. Wartość strat oszacowana została na kwotę około 15,5 tysiąca złotych. Policjanci odzyskali całość skradzionego mienia. O dalszym losie 35-latka zadecyduje sąd. Popełniony czyn zagrożony jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Policjanci z janowskiego komisariatu przekazywali maseczki mieszkańcom
Policjanci z komisariatu w Janowie Podlaskim rozdają mieszkańcom maseczki ochronne przy okazji przypominając o obowiązku ich noszenia. Jest to wspólna akcja funkcjonariuszy oraz Wójta Gminy Rokitno, który przekazał te środki ochrony. Policjanci w trakcie działań tłumaczą również jak prawidłowo z nich korzystać.
-
„Wykorzystała okazję”, odpowie przed sądem
Zarzuty kradzieży usłyszała 48-letnia mieszkanka Białej Podlaskiej. Łupem „amatorki cudzego mienia” padło 700 złotych oraz dokumenty. W rozmowie z policjantami przyznała, że wykorzystała okazję, gdy zauważyła, że portfel wypadł z kieszeni pokrzywdzonego. Teraz o jej dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełniony czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Niewybuchy pocisku artyleryjskiego oraz bomb lotniczych znalezione na terenie Międzyrzeca Podlaskiego
Niewybuchy pocisku artyleryjskiego oraz bomb lotniczych znalezione zostały na terenie żwirowni „międzyrzeckie jeziorka”. Pozostałości z czasów II wojny światowej odsłoniło opadające lustro wody. Wczoraj niewybuchy zostały zneutralizowane przez patrol rozminowania z Jednostki Wojskowej w Chełmie. Apelujemy o ostrożność. W przypadku odnalezionych niewybuchów nie należy ich dotykać czy też próbować przenosić.
-
Stracili uprawnienia za zbyt szybką jazdę
W miniony weekend policjanci bialskiej grupy „Speed” zatrzymali uprawnienia 5 kierowcom, którzy w terenie zabudowanym pędzili z prędkością przekraczającą tę dopuszczalną o ponad 50 kilometrów. Niechlubnym rekordzistą okazał się 32-letni mieszkaniec powiatu lubelskiego, którego poczynania uwiecznił policyjny videorejestrator. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 71 kilometrów Apelujemy o rozwagę i „zdjęcie nogi z gazu”.
-
Uciekał przed policjantami "bo nie miał uprawnień do kierowania"
Policjanci z komisariatu w Wisznicach zatrzymali kierowcę volkswagena, który próbował uniknąć kontroli drogowej. Kiedy mundurowi zablokowali auto "pirata drogowego", okazało się, że za kierownicą siedzi 19-latek, który nie posada uprawnień. Teraz za swe czyny odpowie przed sądem. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Pozbawił prądu sklepowe lodówki. Odpowie za zniszczenie mienia
Za zniszczenie mienia odpowie 41-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Mężczyzna podejrzany jest wyłączenie agregatu zawiadującego pracą lodówek w jednym z bialskich sklepów. W efekcie doszło do rozmrożenia znajdujących się tam produktów. Wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzoną na kwotę niemal 7 tysięcy złotych. O dalszym losie 41-latka zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Kolejni kierowcy stracili uprawnienia za znaczne przekroczenia prędkości
Bialska grupa Speed tylko wczoraj zatrzymała czterech kierowców, którzy znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość. W większości „amatorzy szybkiej jazdy” otrzymali wysokie mandaty i punkty karne. Stracili też uprawnienia na 3 miesiące. W jednym przypadku sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.
-
Okradli teren byłego lotniska, usłyszeli już zarzuty
Za szereg kradzieży odpowiedzą dwaj mieszkańcy Janowa Podlaskiego w wieku 19-20 lat. Mężczyźni podejrzani są o kradzież elementów metalowych i żeliwnych z terenu byłego lotniska w Białej Podlaskiej. Łupem sprawców padły również elektronarzędzia. Wartość strat oszacowana została łącznie na kwotę ponad 15 tysięcy złotych. Dodatkowo 19-latek poszukiwany był do odbycia kary pozbawienia wolności.
-
Bialska policjantka po służbie szyje maseczki ochronne
Policjantka bialskiej drogówki sierżant sztabowy Izabela Zazula na co dzień dba o bezpieczeństwo na drogach powiatu. W dobie pandemii angażuje się również w codzienną walkę z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, od kilku tygodni w czasie wolnym szyje maseczki ochronne.
-
Wpadł w poślizg i uderzył w drzewo
Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło wczoraj w miejscowości Komarno- Kolonia. Kierujący volvo 22-latek chcąc uniknąć zderzenia zjechał na pobocze. Po tym auto wpadło w poślizg i uderzyło w przydrożne drzewo. Na szczęście mężczyzna nie doznał poważnych obrażeń ciała. Apelujemy o rozwagę na drodze. Zadbajmy o to, by bezpiecznie dojechać do celu!
-
Etapy znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19
Od dzisiaj, 20 kwietnia bieżącego roku, zmieniają się niektóre zasady bezpieczeństwa. Zakupy w sklepie może zrobić w jednym czasie więcej osób, do lasu i parku wejść można w celach rekreacyjnych, a młodzież powyżej 13. roku życia może poruszać się bez opieki osoby dorosłej. Podejmowane są ostrożne działania, których celem jest powrót do normalności Polaków, a także odmrożenie polskiej gospodarki. Proces ten podzielony będzie na etapy tak, aby zachować maksimum bezpieczeństwa obywateli. Apelujemy o rozsądne korzystanie z nowych przepisów. Pamiętajmy, że to od nas zależy, jak szybko będą wprowadzane kolejne etapy powrotu do nowej rzeczywistości!
-
Działania grupy Speed na drogach powiatu bialskiego
Miniony weekend to czas wytężonej pracy bialskiej grupy Speed. Policjanci ujawnili 5 kierowców, którzy w terenie zabudowanym znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość. Niechlubnym rekordzistą okazał się 63-latek, który pędził 130 km/h. Przypominamy, że słoneczna aura i sprzyjające temperatury nie zwalniają nas od zachowania zgodnego z prawem, zwłaszcza w ruchu drogowym. Nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Apelujemy o rozwagę na drodze!
-
Znaczne ilości środków odurzających, broń i materiały wybuchowe ujawnione przez policjantów
Tymczasowy areszt wobec 34-letniego mieszkańca powiatu łosickiego zastosował w piątek Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej. W miejscu jego zamieszkania policjanci ujawnili między innymi znaczne ilości narkotyków, 5 jednostek broni palnej, amunicję oraz substancję wybuchową i proch strzelniczy. Mężczyzna wpadł podczas kontroli drogowej. Z kolei u kierującego autem 38-latka mundurowi ujawnili narkotyki oraz nielegalną produkcję alkoholu. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności sprawy.
-
Odpowie za kradzież "na wyrwę"
Bialscy policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży "na wyrwę”. Do zdarzenia doszło pod koniec marca bieżącego roku na terenie Białej Podlaskiej. Zarzuty w tej sprawie usłyszał 18-letni mieszkaniec miasta. Wobec mężczyzny Prokurator zastosował dozór Policji. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełniony czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Epidemia koronawirusa: zasady bezpieczeństwa na dłużej
Od 16 kwietnia (czwartek) każda osoba na ulicy będzie miała obowiązek zasłaniania ust i nosa. Zmianie ulegną także terminy matur i egzaminu ósmoklasisty. Oprócz tego przedłużono obowiązywanie wszystkich dotychczasowych zasad bezpieczeństwa. To oznacza, że ograniczenia w przemieszczaniu się, czy limity wiernych w kościołach obowiązują również podczas Świąt Wielkanocnych.
-
Od dziś obowiązkowo zakrywamy usta i nos w miejscach ogólnodostępnych
Walka z epidemią koronawirusa wchodzi w kolejną fazę. Od dziś (16 kwietnia 2020 roku) obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa w konkretnych sytuacjach – przede wszystkim w miejscach ogólnodostępnych. Usta i nos mogą być zasłonięte nie tylko maską, ale też szalikiem, chustą lub innym kawałkiem tkaniny.